سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علت رجزخوانی بابک زنجانی در دادگاه چه بود؟

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس می گوید: بابک زنجانی در جلسه دادگاه می خواست خود را محق جلوه دهد و به همین دلیل رجز خوانی کرد.


 محمدعلی پورمختار در پاسخ به این سئوال که آيا دلیل رجز خوانی بابک زنجانی در دادگاه و خط و نشان کشیدن او برای وزرای دولت یازدهم، پشت گرمي او به افرادی که در گذشته با آن ها مراوده داشته است؟، گفت: ممکن است اینگونه باشد اما بنده اینگونه رفتارهای زنجانی در دادگاه را عملیات روانی می دانم که بالاخره خودش را محق جلوه دهد. کما اینکه در گذشته و در مصاحبه ها و صحبت هایش اشاره کرده بود به اینکه من بسیجی اقتصادی هستم! لذا از این دست رفتارها می تواند داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که آيا دست زنجانی در دادگاه خالی است؟ نيز گفت: دست پرش این است که بیاید پول های بیت المال را بر گرداند و غیر از این اگر باشد ما دست او را خالي حساب می کنیم و هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست.

رئیس کمیسیون اصل نود در پاسخ به این سئوال که در صورت پس دادن پول ها و بدهی ها، احتمال تبرئه وی وجود دارد، گفت: این مسئله بستگی به دادگاه و نظر قاضی دارد. اما اصل اتهام همین است و اگر سایر جرایم را هم مرتکب شده باشد همچون جعل اسناد و کلاهبرداری متناسب با جرم، مطابق قانون با او برخورد می شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩۴, ١٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها