سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گزارش وال استریت ژورنال از نگرانی اوباما

اسرائیل در سال 2012 حریم هوایی ایران را نقض کرد

بروز شده : ١-٠٨-١٣٩۴, ١٧:٣١    نسخه چاپی    
کاخ سفید زمانی که به فعالیت هوایی اسرائیل بر فراز ایران پی برد خشمگین شد. آمریکا یک فروند ناو هواپیمابر را به خاورمیانه (غرب آسیا) اعزام کرد و هواپیماهای تهاجمی خود را به صورت احتیاطی آماده کرد.نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت اسرائیل سال 2012 حریم هوایی ایران را نقض کرد اقدامی که آمریکا آن را تمرین برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران تلقی کرد.

به گزارش «انتخاب»، آمریکا پایگاههای نظامی و ارتباطات مخفی اسرائیل را در سال 2012 به دقت زیر نظر داشت.

به نوشته وال استریت ژورنال ، آمریکا نگران بود اسرائیل در حال برنامه ریزی برای حمله به سایت هسته ای فردو در ایران باشد. این خبر نشان می دهد اسرائیل و آمریکا دو متحد دیرینه هستند که به طور فزاینده ای به یکدیگر سوء ظن داشتند و اسرار و فعالیت های خود را از هم پنهان نگه می داشتند.

یک مقام ارشد آمریکا به وال استریت ژورنال گفت کاخ سفید زمانی که به فعالیت هوایی اسرائیل بر فراز ایران پی برد خشمگین شد. آمریکا یک فروند ناو هواپیمابر را به خاورمیانه (غرب آسیا) اعزام کرد و هواپیماهای تهاجمی خود را به صورت احتیاطی آماده کرد.

وال استریت ژورنال نوشت زمانی که دولت اوباما مذاکرات پنهانی خود با ایران را در عمان برگزار می کرد، نهادهای اطلاعاتی آمریکا ارتباطهای اسرائیل را زیر نظر داشتند تا اطمینان حاصل شود تل آویو از این دیدارها مطلع نخواهد شد.

با این حال، یاکوف امیدرور مشاور وقت امنیت ملی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل سپتامبر دو هزار و سیزده در زمان دیدار از کاخ سفید به سوزان رایس همتای آمریکایی خود گفت اسرائیل هواپیماهای دولتی و بدون نشانه آمریکا را در مسقط - محل برگزاری این مذاکرات مخفی - شناسایی کرده است.

رایس در کاخ سفید با امیدرور تماس گرفته بود تا به وی اطلاع دهد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در آن زمان گفتگویی تاریخی با حسن روحانی همتای ایرانی خود برگزار کرده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٨-١٣٩۴, ١٧:٣١

   

پر مبحث ترین ها