سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاشم‌زاده هریسی :

مجلس خبرگان رهبری٬ سیاسی و جناحی نیست

:آیت الله هاشمی زمینه خوبی برای رای آوری ریاست خبرگان دارد، اما ایشان میل چندانی برای شرکت در انتخابات ندارد.


آیت‌الله هاشم هاشم‌زاده هریسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ درباره انتخابات مجلس خبرگان گفت: همانطور که همه می‌دانیم دومین جلسه نیم سال مجلس خبرگان در ۱۹ اسفند‌ها برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین برنامه این دوره از مجلس خبرگان انتخابات هئیت رئیسه، کمسیون و رئیس مجلس خبرگان رهبری است.
این نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: این انتخابات روند قانونی و حقوقی دارد و هرکدم از اعضا می‌توانند در آن شرکت کنند و کسی نمی‌تواند باید و نبایدی برای افراد تعیین کند چراکه همه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری٬ علمای و بالغ و عاقل کشور هستند.
وی با اشاره به جنجال‌های صورت گرفته پیرامون انتخابات مجلس خبرگان گفت: همه این جنجال‌ها بی‌مورد است٬ زیرا اصلا مجلس خبرگان رهبری٬ سیاسی و جناحی نیست٬ لذا حرف‌ها و صحبت‌هایی که این روز‌ها برخی از افراد مطرح می‌کنند٬ در ‌‌نهایت به تضعیف مجلس خبرگان می‌انجامد.
هاشم‌زاده هریسی اضافه کرد: ما خبرگان که جزء علما هستیم٬ باید نسبت به این مسائل حساس باشیم و بدانیم کوچک کردن و زمین زدن اعضا در مجلس خبرگان، کوچک کردن همه اعضاست و تهمت زدن به بزرگان نظام خرد کردن استوانه‌های نظام است. هرکس امروز این چنین رفتار می‌کند٬ دلسوز انقلاب و ولایت نیست.
وی خاطرنشان کرد: فضای مجلس خبرگان نباید فضای سیاسی و جناحی باشد زیرا جریان سیاسی و باندی هر کجا وارد شود٬ باعث آلود شدن آن فضا می‌شود.
هاشم‌زاده هریسی گفت: امروز باید قبول کنیم طیف‌های تندروی وجود دارند که می‌خواهند نظر خودشان را به عنوان نظر غالب مطرح کنند و در این مسیر به افراد و گرو‌ها تهمت‌هایی می‌زنند؛ داعش از همین تندروی‌ها شکل گرفته که ابتدا زبانی بوده و بعد به عمل وارد شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩٣, ٢٠:٠٠

   

پر مبحث ترین ها