سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیدحسن خمینی: امام‌ از متحجرین آسیب زیادی دید

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩٠, ٠۶:٠٢    نسخه چاپی    

حتی در فتح خرمشهر هم ایشان به كسانی كه در اوج شادی و غرور از این فتح بزرگ بودند، تلنگر زدند كه خرمشهر را خدا آزاد كرد. این به این معناست كه اگر خداوند نمی‌خواست حتی جایی كه 10 برابر نیرو وجود داشت، ممكن بود این فتح اتفاق نیفتد. هم‌چنان كه مواردی در جنگ بود كه به دلیل غرور افراد، فتحی حاصل نمی‌شد.

.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی وجه ممیزه حضرت امام‌(ره) با سایر فقها و علما را نقطه‌ی توكل و باورمندی ایشان به خداوند سبحان عنوان كرد و گفت: یكی از مراتب عرفا ثقه است. ثقه به معنی اعتماد به خداوند است. یعنی انسان در تمام فراز و فرودها به خدا اعتماد داشته باشد و به او توكل كند.

به گزارش ایسنا، فرزند یادگار امام(ره) كه در دیدار اعضای ستاد مركزی بزرگداشت حضرت امام خمینی در حرم مطهر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی سخن می‌گفت، اظهار كرد: دوره‌ی حضرت امام (ره) دوره‌ای برای تحقق وعده‌ی الهی بود. كسی فكر نمی‌كرد كه در آن فضای دیكتاتوری و اختناق آلوده و وابسته این انقلاب پیروز شود و حضرت امام‌(ره) رهبری جامعه را بر عهده بگیرند.

فرزند یادگار امام‌(ره) ادامه داد: امام بزرگوار ما از مظاهر دریافت لطف خدا و تحقق وعده‌ی الهی است. لذا تكریم و بزرگداشت امام‌(ره) بزرگداشت یك شخص نیست، بلكه بزرگداشت یكی از جلوه‌های خدا و بازگو كردن یكی از وعده‌های تحقق یافته‌ی خداوند است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن كریم خاطرنشان كرد: نقطه‌ی آغاز بدبختی انسان از زمانی است كه تنها خود را ببیند و احساس كند كه «من» تاثیرگذار است. این در حالی است كه اگر انسان به جایی برسد كه بفهمد «من» تاثیری در این عالم ندارد و همه چیز در اختیار خداست، نتیجه‌اش صبر بر تمام آزار و اذیت‌ها خواهد بود.

سید حسن خمینی ادامه داد: امام بزرگوار ما هم توانست این توكل به خدا را نشان دهد. همان‌طور كه می‌بینیم در سخنان ایشان هیچ واژه‌ای به اندازه‌ی خدا و لطف خدا وجود ندارد. ایشان همواره تذكر می‌داد كه مراقب باشیم، غرور بر ما فائق نشود. حتی در فتح خرمشهر هم ایشان به كسانی كه در اوج شادی و غرور از این فتح بزرگ بودند، تلنگر زدند كه خرمشهر را خدا آزاد كرد. این به این معناست كه اگر خداوند نمی‌خواست حتی جایی كه 10 برابر نیرو وجود داشت، ممكن بود این فتح اتفاق نیفتد. هم‌چنان كه مواردی در جنگ بود كه به دلیل غرور افراد، فتحی حاصل نمی‌شد.

فرزند یادگار امام‌(ره) اضافه كرد: امام‌(ره) از متحجرین و متقدسین آسیب زیادی دید، فرزند رشید و بالغ ایشان را از او گرفتند و به نجف تبعیدش كردند، اما امام‌(ره) همواره منتظر تحقق وعده‌ی خدا بود كه نهایتا محقق شد.

سید حسن خمینی در پایان برای برگزار كنندگان مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) آرزوی موفقیت كرد و هم‌چنین ابراز امیدواری كرد كه این مراسم همان‌طور كه شأن امام‌(ره) است و خداوند از ما طلب می‌كند برگزار شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩٠, ٠۶:٠٢

   

پر مبحث ترین ها