سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خطر از بیخ گوش تهران گذشت/ زلزله 4.3 ریشتری دماوند را لرزاند

این زمین‌ لرزه خوشبختانه خسارت جانی و مالی نداشت اما موجب رعب و وحشت ساکنان اندک این منطقه شده بود.
این منطقه کوهستانی بوده و تعداد کمی از افراد در این منطقه زندگی می‌کردند اما وقوع زمین لرزه موجب رعب و وحشت اهالی این منطقه شده و سبب شد که آنها ادامه شب را در بیرون از منزل سپری کنند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع زلزله‌ای به بزرگی 4.3 ریشتر در بامداد امروز در شهرستان دماوند خبر داد.

«حسین درخشان» در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت 4:15 بامداد امروز (یکشنبه) زمین لرزه‌ای به بزرگی 4.3 ریشتر در اعماق درونی زمین منطقه «گَزَنَک» در حومه شهرستان دماوند و در خط مرزی استان تهران و مازندران را لرزاند.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از ثبت وقوع این زمین لرزه سه تیم امدادی به محل حادثه اعزام شدند، گفت: این منطقه کوهستانی بوده و تعداد کمی از افراد در این منطقه زندگی می‌کردند اما وقوع زمین لرزه موجب رعب و وحشت اهالی این منطقه شده و سبب شد که آنها ادامه شب را در بیرون از منزل سپری کنند.

درخشان با بیان اینکه زلزله در این منطقه به خوبی احساس شده بود، گفت: این زمین‌ لرزه خوشبختانه خسارت جانی و مالی نداشت اما موجب رعب و وحشت ساکنان اندک این منطقه شده بود.

همچنین تاکنون، 6 زمین لرزه دیگر به ترتیب با بزرگی 1.7 ، 2.5 ، 1.4، 1.3، 1.6 و 1.7 در مقیاس امواج درونی زمین این منطقه را به لرزه در آورده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۵-١٣٩٣, ٠۶:۵۴

   

پر مبحث ترین ها