سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون بسیج: ۹۹درصد آمریکایی‌ها از مستضعفین جهان هستند

بروز شده : ٧-١١-١٣٩٢, ١١:١٨    نسخه چاپی    
هیچ گروه مستقلی و سازمان‌های مردم‌نهادی در آمریکا اجازه ندارند که موارد نقض حقوق بشر توسط دولتمردان آمریکایی را بررسی کنند و اگر اجازه دهند که گروه‌های مستقل در موارد نقض حقوق بشر در این کشور نظارت داشته باشد، قطعا این موارد 10 برابر گزارشی می‌شود که قصد داریم رونمایی کنیم.
معاون امور بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین گفت: ۹۹درصد آمریکایی‌ها از مستضعفین جهان هستند.

به گزارش تسنيم، احمد اسفندیاری معاون امور بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین در مراسم رونمایی از گزارش وضعیت نقض حقوق بشر در آمریکا طی سال 2013 که صبح امروز در تالار شیخ انصاری دانشگاه تهران برگزار می‌شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هر کس بخواهد در مورد حقوق بشر حرف بزند آمریکایی‌ها چنین حقی را ندارند، گفت: این سخنان رهبر معظم انقلاب پیشینه تاریخی دارد.

وی ادامه داد: فقط در جنگ جهانی دوم که نتیجه عملکرد غربی‌ها بود، 65 میلیون انسان کشته شدند و به طور کل هر کجا کشتاری بوده، رد پای غربی‌ها را می‌توان در آنجا دید که قبل از وقوع جنگ جهانی دوم رد پای انگلیسی‌ها و بعد از جنگ جهانی دوم رد پای آمریکایی‌ها در هر کشتاری در هر کجای دنیا دیده می‌شود.

اسفندیاری همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس آماری که سازمان عفو بین‌الملل که از سازمان‌های ساخته شده به دست آمریکایی‌هاست، آمریکا تاکنون به 52 کشور حمله نظامی داشته است و از زمان تشکیل دولت آمریکا نیز تاکنون 50 میلیون نفر از سرخپوستان ساکن در آمریکا از بین رفته‌اند. برده‌داری از سیاهان آفریقایی توسط غربی‌ها و آمریکایی‌ها در طی 3 قرن اخیر از دیگر موارد نقض حقوق بشر آمریکایی‌هاست.

معاون امور بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دلایل انتشار این گزارش اظهار داشت: در جریان رسانه‌ای دنیا، اقدامات دولت‌های غربی و به ویژه دولت آمریکا معمولا سرپوش گذاشته می‌شود و اجازه رسانه‌‌ای شدن به آنها داده نمی‌شود، لذا از رسانه‌ها خصوصا رسانه‌های فعال در فضای مجازی می‌خواهم که این موارد نقض حقوق بشر را رسانه‌ای کنند تا مردم آمریکا نیز از این موارد آگاه شوند.

وی با اشاره به جلوگیری از پخش شبکه‌های برون‌مرزی سازمان صداوسیما گفت: حالا که شبکه‌های پرس تی‌وی، هیستان تی‌وی و العالم با کارشکنی غربی‌ها اجازه پخش سراسری در دنیا را ندارند، رسانه‌های مجازی باید موارد نقض حقوق بشر توسط غربی‌ها و آمریکایی‌ها را منتشر کنند. البته در خود آمریکا نیز فیلترینگ و حمله به این سایت‌ها را شاهد هستیم.

اسفندیاری با بیان اینکه یکی از موارد مستضفعین جهان 99 درصد مردم آمریکا هستند که حتی از شنیدن اخبار محرومند، افزود: ما یکی از رسالت‌های خود را روشنگری و آگاه کردن مستضعفین جهان نسبت به حقوق خود می‌دانیم و مردم آمریکا نیز جزو همین مستضعفین هستند.

معاون امور بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه 3 هزار نفر در آمریکا در انتظار اعدام شدن هستند، خاطرنشان کرد: وزیر دادگستری آمریکا اعلام کرده که در بین سال‌های 2008 تا 2013 میزان تیراندازی‌ها در آمریکا 3 برابر بازه زمانی سال 2000 تا 2008 شده است که نشان می‌دهد مردم آمریکا امنیت جانی ندارند در حالی که یکی از حقوق اولیه انسان‌ها امنیت است.

وی با اشاره به رای نیاوردن لایحه ممنوعیت فروش سلاح گرم در آمریکا گفت: سالانه 500 کودک در آمریکا در اثر تیراندازی کشته می‌شوند.

اسفندیاری در ادامه سخنان خود اظهارداشت: هیچ گروه مستقلی و سازمان‌های مردم‌نهادی در آمریکا اجازه ندارند که موارد نقض حقوق بشر توسط دولتمردان آمریکایی را بررسی کنند و اگر اجازه دهند که گروه‌های مستقل در موارد نقض حقوق بشر در این کشور نظارت داشته باشد، قطعا این موارد 10 برابر گزارشی می‌شود که قصد داریم رونمایی کنیم.

معاون امور بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد:‌ در حال حاضر معلوم نیست که چه بلایی بر سر بازداشت شدگان جنبش وال استریت آمده است و همه این موارد از جمله نقض حقوق بشر در داخل خاک آمریکاست که نقض حقوق بشر در خارج از آمریکا بسیار بیشتر از این میزان است.

وی در همین زمینه ادامه داد: به زودی سامانه ثبت موارد نقض حقوق بشر را رونمایی خواهیم کرد تا از ابتدای سال آینده هر سه ماه یک بار گزارشی را در مورد نقض حقوق بشر توسط غربی‌ها و آمریکایی‌ها منتشر کنیم.

اسفندیاری در پایان با اشاره به گزارش آماده شده در مورد موارد نقض حقوق بشر در آمریکا در سال 2013 گفت: از مسئولان به خصوص در وزارت خارجه به طور جد می‌خواهیم که این گزارش را از طریق محافل بین‌المللی پیگیری کنند که ما بر اساس بیانات حضرت امام خمینی (ره) وظیفه داریم از حقوق مظلومین و مستضعفین جهان حمایت کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١١-١٣٩٢, ١١:١٨

   

پر مبحث ترین ها