سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فهرست کسانی که احتمالاً تأیید صلاحیت می شوند

بر این اساس تعداد ردصلاحیت شدگان افزایش یافته است و افرادی هم چون منوچهر متکی، ابوترابی فرد، حسن روحانی، پرویز کاظمی و محمد شریعتمداری نیز در بین ردصلاحیت شدگان قرار دارند. با این وجود نمی توان این گممانه زنی ها و شنیده ها را معتبر دانست.
عصرایران - گمانه زنی های غیر رسمی حکایت از آن دارد که احتمال تأیید صلاحیت دوازده تن از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، تا این لحظه قوت گرفته است.

با توجه به این که فردا مهلت قانونی شورای نگهبان برای اعلام نتایج پایان می یابد ، باید برای دریافت اخبار قطعی و نهایی منتظر اعلام رسمی توسط این مرجع قانونی بود. بنابراین ممکن است که در فهرست زیر تغییراتی اعم از حذف یا اضافه به وجود آید. لازم به ذکر است بخی از این افراد ، برای تأیید نهایی به شورای نگهبان دعوت می شوند تا بعد از ارائه برنامه ها ، درباره صلاحیت آنها تصمیم گیری شود

-اکبر هاشمی رفسنجانی
-علی اکبر ولایتی
-محسن رضایی
-حسن روحانی
-محمدرضا عارف
-محمد باقر قالیباف
-غلامعلی حداد عادل
-منوچهر متکی
-سیدمحمدحسن ابوترابی فرد
-سعید جلیلی
-پرویز کاظمی
-محمد شریعتمداری

در این میان ، برخی گمانه زنی ها نیز حاکی از آن هستند که از این تعداد ، تنها 8 یا 9 نفر تأیید نهایی می شوند و نام های هاشمی، ولایتی،قالیباف،حدادعادل و جلیلی در صدر تایید شدگان هستند.

به این ترتیب اسفندیار رحیم مشایی، کامران باقری لنکرانی، علیرضا زاکانی و مصطفی کواکبیان از مهمترین رد صلاحیت شدگان محسوب می شوند.

اما سایت "پایگاه جامع انتخابات ایران" روایت دیگری از رد صلاحیت ها ارائه کرده است. این سایت در گزارشی از تائید صلاحیت 7 نامزد انتخاباتی خبر داد.

"پایگاه جامع انتخابات ایران" نوشت: «شنیده های خبرنگار ما حاکی از آن است که شوراهای نگهبان از میان بیش از 600 نامزد انتخابات ریاست جمهوری تنها 7 نفر شامل؛ محسن رضایی، غلامعلی حداد عادل، علی اکبر هاشمی رفسنجانی، سعید جلیلی، محمدرضا عارف، علی اکبر ولایتی، محمد باقر قالیباف احراز صلاحیت شده اند.»

بر این اساس تعداد ردصلاحیت شدگان افزایش یافته است و افرادی هم چون منوچهر متکی، ابوترابی فرد، حسن روحانی، پرویز کاظمی و محمد شریعتمداری نیز در بین ردصلاحیت شدگان قرار دارند. با این وجود نمی توان این گممانه زنی ها و شنیده ها را معتبر دانست.

در همین راستا یک سخنگوی جبهه پایداری رد صلاحیت باقری لنکرانی را تکذیب کرد و گفت: «اینها تنها جوسازی است.» نماینده مردم مشهد در پاسخ به این پرسش که اگر لنکرانی رد صلاحیت شود به نظر شورای نگهبان اعتراض می‌کند اظهار کرد: «امروز آقای لنکرانی در واکنش به همین پرسش در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها گفتند که تشکر می‌کنم.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩٢, ١٣:۵٨

   

پر مبحث ترین ها