سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو ارشد اعتدال و توسعه پس از دیدار با هاشمی:

علامتی از کاندیداتوری در دیدار هاشمی ندیدیم

بروز شده : ٣-١٢-١٣٩١, ٠۶:٢٣    نسخه چاپی    
احتمال کاندیداتوری روحانی در انتخابات آتی هر روز نسبت به روز گذشته بیشتر می شود و برای اعلام کاندیداتوری از سوی وی باید تا نیمه اول اردیبهشت ماه منتظر ماند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با بیان این که در جلسه اعضای حزب اعتدال و توسعه با آیت الله هاشمی رفسنجانی علامتی از سوی وی مبتنی بر کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آینده مشاهده نکردیم، گفت: به نظر می آید برای اعلام کاندیداتوری آقای روحانی باید تا نیمه اول اردیبهشت منتظر ماند.

غلامعلی دهقان در گفتگو با مهر درباره دلایل دیدار حزب اعتدال و توسعه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: اعتدال و توسعه در راستای حضور پر رنگ و فعال در انتخابات ریاست جمهوری، رایزنی خود را با شخصیت ها و جریانات فکری و سیاسی از مدتی پیش آغاز کرده است. با توجه به این که از دیدگاه حزب اعتدال و توسعه آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار و پدر معنوی جریان میانه محسوب می شود، بر خود فرض دید که از رهنمودها و دیدگاه های وی درباره انتخابات سال آینده زودتر از دیگران استفاده کند.

وی افزود: این حزب خود را مجموعه ای درون نظام می داند و با توجه به این که به نظر می رسد در راس قوه مجریه به مدیری احتیاج داریم که خردورزی سیاسی را بیش از گذشته در رفتار، گفتار و تصمیم گیری هایش لحاظ کند، برای دیدگاه های مختلف اهمیت قایل شود، مشکلات مردم و کشور را حل کند و پلی باشد بین جریانات سیاسی مختلف نظام؛ لذا حضور پر رنگ تر در فضای فعلی کشور را بر خود فرض دیدیم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه درباره سخنان هاشمی در دیدار با اعضای این حزب، تصریح کرد: آقای هاشمی در این دیدار تاکید داشت که بیش از گذشته به اعتدال و توسعه به عنوان استراتژی های اساسی کشور نیاز داریم.

وی درباره احتمال کاندیداتوری هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز گفت: حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات آتی بسیار بعید است و در جلسه روز گذشته هم علامتی از سوی وی مبنی بر این که قصدی برای کاندیداتوری داشته باشد، مشاهده نکردیم.

دهقان ادامه داد: البته تفکر و اندیشه های آقای هاشمی فقط در شخص ایشان تعیین پیدا نمی کند، بلکه شخصیت های دیگری هم هستند که بتوانند مانند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اعتدال و توسعه کشور بیاندیشند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا حسن روحانی می تواند گزینه مطلوبی در انتخابات ریاست جمهوری باشد، عنوان کرد: شخص بنده معتقدم آقای روحانی گزینه ای است که می تواند در این شرایط سیاسی کشور با توجه به سوابقی که داشته در عرصه مدیریتی، سیاست داخلی و خارجی و ... مثمر ثمر باشد و تصمیمات عاقلانه ای در راستای منافع ملی اتخاذ کند. ضمن این که وی تعامل بسیار خوبی با رهبر انقلاب داشته و دارد و 16 سال نماینده ایشان در شورای عالی امنیت ملی است.

این فعال سیاسی اضافه کرد: به نظر می رسد که حضور آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده با استقبال خوبی در سطح نخبگان و دانشگاهیان مواجه شود، چرا که بازخورد مطرح شدن وی در قامت کاندیدای ریاست جمهوری دیدگاه ها و نظرات مطلوبی را به دنبال داشته است.

وی تاکید کرد که بر همین اساس احتمال کاندیداتوری روحانی در انتخابات آتی هر روز نسبت به روز گذشته بیشتر می شود و برای اعلام کاندیداتوری از سوی وی باید تا نیمه اول اردیبهشت ماه منتظر ماند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٢-١٣٩١, ٠۶:٢٣

   

پر مبحث ترین ها