سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جانشين فرمانده سپاه: یک گردان پیاده ما قادر خواهد بود در یک شبانه‌روز کمر اسرائیل را بشکند/ فرض ما جنگ با ائتلاف جهانی به رهبری آمريکا است

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩١, ١٩:٢٧    نسخه چاپی    
اگر صهیونیست‌ها در عالم واقعیت دست به اقدام علیه ایران بزند یک فرصت تاریخی در اختیار انقلاب اسلامی برای محو آنها از تاریخ جغرافیایی جهان قرار می‌دهد در این صورت آرمان هایمان را به سطح عملیاتی ارتقا می‌دهیم آنها در این صورت باید شمارش معکوس برای بازپس‌گیری سرزمین‌های اشغالی توسط مردم فلسطین را نیز در نظر بگیرند.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: فرض حاکم راهبرد و استراتژی دفاعی ما این است که ما در یک نبرد گسترده در ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد جنگ خواهیم شد.
، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در گفت و گویی به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ایران به اوجی دست نیافتنی رسیده که دیگر حمله به آن هرگز در دستور کار سیاسی ابرقدرت‌ها قرار نمی‌گیرد. آنقدر سطح بازدارندگی‌ها بالا رفته که مفهوم اعمال و تحمیل یک جنگ دیگر از زاویه ذهن و باور تمام قدرت‌های بزرگ خارج شده است و ایران اسلامی به عنوان یک قدرت بزرگ شناخته شده است.

وی با بیان اینکه جنگ تمام نشده و تنها چهره عوض کرده است، گفت: جنگ ما امروز پیچیده‌تر، همه جانبه‌تر و وسیع‌تر شده است در دفاع مقدس ما درگیر جنگ تک بعدی بودیم اما امروز در یک جنگ چند بعدی اعم از نبرد اقتصادی، جنگ فرهنگی، عملیاتی روانی، جنگ سیاسی و غیره به سر می‌بریم و در این جنگ که یک نبرد نرم همه جانبه است، همه باید حضور داشته باشند.* استراتژی و تاکتیک ما تهاجمی است

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: دکترین‌های ما در سطح راهبردی دفاعی هستند اما استراتژ‌ی‌ها و تاکتیک‌های ما تهاجمی هستند. یعنی ما جنگی را آغاز نمی‌کنیم اما اگر کسی جنگی را علیه ما شروع کرد، ما آفند پیوسته خواهیم بود و سراسر حمله خواهیم کرد و متوقف نخواهیم شد.* آغاز جنگ با دشمن است اما پایان آن با ما است

سلامی تاکید کرد: سازه و ساختار رزمی ما بر اساس تهاجمات انبوه و پیوسته به نیروهای نظامی و منافع قدرتی است که به ما حمله کند. آغاز جنگ با دشمن است اما پایان آن با ما است ما قابلیت‌ جنگ‌های طولانی مدت و فرسایشی را داریم و دشمن را فرسوده و متلاشی خواهیم کرد.


* راهبرد و استراتژی دفاعی ما این است که در یک نبرد گسترده در ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد جنگ خواهیم شد

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: قدرت دفاعی ما بر اساس راهبرد دفاعی ما شکل گرفته است و فرض حاکم راهبرد و استراتژی دفاعی ما این است که ما در یک نبرد گسترده در ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد جنگ خواهیم شد.

سلامی در ادامه گفت و گو با برنامه نگاه یک اظهار داشت: ما منافع حیاتی دشمنان را شناسایی کرده‌ایم و برای ضربه زدن اساسی و در هم شکستن این منافع حیاتی ساختار قدرت تهاجمی ایجاد کرده‌ایم ما می‌دانیم پایگاه‌های دشمن در منطقه، امنیت رژیم صهیونیستی، امنیت جریان انرژی و حفظ جان نظامیان دشمن منفعت حیاتی دشمن است.* دانش ساخت تمام موشک‌های مدرن را در اختیار داریم

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: قدرت موشکی ما قادر است هر پایگاه دشمن در منطقه را در هر برد با قدرت تخریب بالا هدف قرار دهد. ما دانش ساخت تمام موشک‌های مدرن را در اختیار داریم.

سلامی همچنین با اشاره به دستاوردهای نظامی کشورمان اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد رونمایی از موشک پدافند هوایی رعد بودیم که موشکی بسیار پیچیده است. همچنین ما پهپاد‌های پیشرفته‌ای داریم با 24 ساعت مداومت پروازی، هزاران کیلومتر عمق شناسایی، صدها کیلومتر مراقبت و قابلیت‌ مستقیم تصویر از رصد تأسیسات دشمن ما در یک نبرد پایاپای اطلاعاتی با دشمن حرکت می‌کنیم.

سلامی با بیان اینکه این دستاوردها خودکفایی ما در عرصه نظامی را نشان می‌دهد گفت: به عنوان مثال کشورهای بسیار محدودی هستند که موشک بالستیک داشته باشند که بتوانند هدف متحرک را در دریا بزنند.* حمله اسراییل یه فرصت تاریخی برای ایران است

وی همچنین با اشاره به تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه ایران اظهار داشت: ما از مرز نگرانی درباره تهدید رژیم صهیونیستی عبور کرده‌ایم. اسرائیل در جنگ‌های یک دهه اخیر خاطرات تلخی از مواجه با سرشاخه‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی دارد حال چگونه می‌خواهد تهدیدی برای جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی افزود: اگر صهیونیست‌ها در عالم واقعیت دست به اقدام علیه ایران بزند یک فرصت تاریخی در اختیار انقلاب اسلامی برای محو آنها از تاریخ جغرافیایی جهان قرار می‌دهد در این صورت آرمان هایمان را به سطح عملیاتی ارتقا می‌دهیم آنها در این صورت باید شمارش معکوس برای بازپس‌گیری سرزمین‌های اشغالی توسط مردم فلسطین را نیز در نظر بگیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تأکید کرد: رژیمی که در برخی مکان‌ها تنها 24 کیلومتر عرض دارد، یک گردان پیاده ما قادر خواهد بود در یک شبانه‌روز کمر آن را بشکند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩١, ١٩:٢٧

   

پر مبحث ترین ها