سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رهبر انقلاب در همایش ده‌ها هزارنفری «خدمت بسیجیان» در ورزشگاه آزادی:

تحریم را شکست خواهیم داد

آمریکا از انقلاب اسلامی سیلی خورده و ملت ایران با شکست دادن تحریم سیلی دیگری به آمریکا خواهد زد.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پُرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یک‌صد هزار نفری آزادی با ارائه‌ تحلیلی از شرایط حساس کنونی گفتند: آمریکایی‌ها با عربده‌کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه‌ی عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می‌دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه‌ باقیمانده‌ دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا بزنند.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حماسه‌ نورانی و پُرشکوه حضرت زینب(س) و حضرت امام سجاد(ع) در جاودانه کردن واقعه‌ عاشورا، خاطرنشان کردند: حماسه‌ بزرگ اربعین که با حضور ملت ایران و عراق و مسلمانان دیگر کشورها هر سال تکرار می‌شود پدیده‌ی فوق‌العاده مهمی است که به فضل الهی و در هنگام نیاز شدید دنیای اسلام شکل گرفته است.

ایشان عربده‌کشی‌های سران آمریکای جهان‌خوار و استکبار، قدرت‌نمایی جوانان مؤمن و پیروزی‌های پی‌درپی آنان در میدان‌های مختلف، و درعین‌حال مشکلات اقتصادی و تنگی معیشت بخش بزرگی از مردم و نیز حساس شدن و تلاش نخبگان برای ارائه‌ راه‌حل‌های مشکلات را جهات مختلف شرایط حساس کشور خواندند.

ایشان«عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست‌ناپذیری ملت ایران» را سه واقعیت انکارناپذیر برشمرده و افزودند: این‌ها رجزخوانی نیست، واقعیاتی است که دشمنان آرزو می‌کنند ملت ایران آن‌ها را نداند یا مورد غفلت قرار دهد تا درباره‌ی اوضاع کشور و توانایی‌های خود، دچار گمان غلط شود.

آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح بیشتر واقعیات سه‌گانه، عظمت ایران را امری تاریخی دانسته و افزودند: به استثنای دویست سال منتهی به پیروزی انقلاب (یعنی از اواسط دوران قاجار تا پایان پهلوی) ایرانِ عزیز ما در عرصه‌های مختلف، سرآمد ملت‌های مسلمان و در برهه‌هایی حتی سرآمد همه‌ی ملت‌ها بوده است.

رهبر انقلاب نجات ایران از سلطه‌ ظالمانه‌ انگلیس و آمریکا را برای اثبات اقتدار جمهوری اسلامی کافی دانسته و افزودند: نجات کشور از شر حکومت استبدادی و سلطنتی موروثی، ایستادگی در مقابل همه‌ توطئه‌های ۴۰ سال اخیر و افزایش اعتبار و احترام ایران در منطقه و جهان، از دیگر نمودهای اقتدار جمهوری اسلامی است.

ایشان یادآور شدند: نظام اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل جبهه‌ وسیع دشمنان، پیروز شد و با حفظ تمامیت ارضی کشور، اولین‌بار در قرن‌های اخیر اجازه نداد مهاجمان، بخشی از میهن عزیزمان را تجزیه کنند یا با تداوم حضور نظامی در ایران، ملت را تحقیر کنند.

آیت‌الله خامنه‌ای، شکست‌ناپذیری ملت ایران را ناشی از برکت اسلام دانسته و افزودند: این شکست‌ناپذیری را می‌توان در پیروزی این ملت بزرگ در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ایستادگی در مقابل همه‌ توطئه‌های ۴۰ سال اخیر مشاهده کرد چرا که ملت در مواجهه با توطئه‌ها و اقدامات مختلف دشمن، هیچگاه احساس ضعف و خستگی نداشته و عقب‌نشینی نکرده است.

رهبرانقلاب خاطرنشان کردند: مغرور شدن، ما را به بی‌عملی، بی‌ابتکاری و نداشتن طرح و نقشه می‌کشاند و موجب پیروزی دشمن می‌شود وما هنوز در اوایل راه هستیم و باید با تلاش و مجاهدت به قله‌ مورد نظر ملت و انقلاب برسیم.

ایشان خطاب به جوانان گفتند: بدانید که شما نوک پیکان حرکت عظیم ملی هستید، باید راه را باز کنید. پیران مجرب هم اگر خسته و بی‌حال و ازکارافتاده نباشند، می‌توانند شما را راهنمایی کنند اما موتور پیش‌برنده‌ این قطار، شما جوانان هستید.

رهبرانقلاب با اشاره به پیشتازی ونقش تعیین‌کننده‌ جوانان در جهاد با طاغوت، پیش از پیروزی انقلاب، مقطع پیروزی، جهاد با تجزیه‌طلبان در  اوایل انقلاب، ارائه‌ خدمات فراوان به ملت در جهاد سازندگی، جهاد با تروریسم منافق و خائن در اوایل دهه‌ی ۶۰، هشت سال جنگ تحمیلی، تلاش برای ترمیم خرابی‌ها بعد از جنگ، جهاد فرهنگی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن در دهه‌ ۷۰، و جهاد علمی و جهش‌وار در آغاز دهه‌ی ۸۰، افزودند: در سال‌های اخیر نیز جوانان در جهاد با تروریسم تکفیری، پیشتاز بوده‌اند و امروز هم با احساس انگیزه و تکلیف و در جهادی فکری و عملی و با هدف گشودن گره‌های اقتصادی، پیشنهادهای پخته و کارگشا می‌دهند.

ایشان وجود ده‌ها هزار گروه جهادی جوان در سراسر کشور و خدمات بی‌پایان آن‌ها به‌ویژه به طبقات ضعیف را سرمایه‌ای عظیم دانستند که آینده‌ای بهتر را مژده می‌دهد.

آیت‌الله خامنه‌ای جوانان را صاحب کشور خواندند وافزودند: عده‌ای تصور می‌کنند که من از انحرافات برخی جوانان مطلع نیستم اما اینگونه جوانان جزو ریزش‌ها هستند که رویش‌ها بر آنان غلبه دارد و تمجید و تحسین من از جوانان، با اطلاع کافی از اینگونه مسائل صورت می‌گیرد.

ایشان با انتقاد از کسانی که نقش تعیین‌کننده‌ جوانان را مورد توجه قرار نمی‌دهند، افزودند: این‌گونه افراد می‌خواهند جوانان را مشکل کشور وانمود کنند و یا آن‌ها را به مشکل کشور تبدیل کنند اما اینجانب با اعتقاد تأکید می‌کنم که جوانان راه‌حل کشورند نه مشکل کشور.

رهبرانقلاب با بیان اینکه راه پیشرفت کشور باز اما همراه با فرازونشیب‌هایی است که باید آن‌ها را پشت‌سر گذاشت، گفتند: پیمودن مسیر پیشرفت و برداشتن موانع این مسیر شرایطی دارد که گام اول آن، «درک و احساس وجود و حضور دشمن» است زیرا تا انسان حضور دشمن را حس نکند، سنگر و حفاظ و سلاحِ لازم تهیه نمی‌کند.

آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته آن روشنفکرنمای راحت‌طلب و منافق و ریاکار که اساساً دشمنیِ آمریکا را انکار می‌کند و برای دولت و ملت ایران، نسخه‌ تسلیم در مقابل آمریکا می‌نویسد، اگر عامل آمریکا نباشد، مرد میدان پیشرفت کشور نیست.

ایشان شرط دوم برای پیمودن مسیر پُرفرازونشیب پیشرفت را، «اعتمادبه‌نفس و عزم بر ایستادگی» دانسته و خاطرنشان کردند: انسان‌های بی‌روحیه، ترسو، مأیوس، تنبل، فرصت‌طلب و خودکم‌بین، در این میدان اگر خود مانعی برای دیگران نشوند، نمی‌توانند هیچ هنری از خود نشان دهند.

رهبرانقلاب تأکید کردند: جوانان کشور چه در دوران نهضت اسلامی و چه در مقاطع مختلف ۴۰ سال گذشته، به این بلیّه مبتلا نبوده، و همواره بدون تردید و ترس و بُزدلی، اعتمادبه‌نفس و شجاعت داشته‌اند.

آیت‌الله خامنه‌ای شرط سوم برای حرکت در مسیر پیشرفت و فائق آمدن بر موانع را، «فهم درست از تهدید دشمن و شناخت صحیح از عرصه‌ی نبرد» برشمرده و تأکید کردند: اولین عرصه‌ی نبرد، «اسلام و ایمان اسلامی» است زیرا آمریکا از اسلام و انقلاب اسلامی سیلی خورده و انقلاب، دست آن‌ها را که همه‌کاره‌ کشور بودند، از ایران کوتاه کرد.

رهبرانقلاب خاطرنشان کردند: برخی افراد نِق‌زن می‌گویند، از آمریکا بدگویی نشود تا با ایران دشمنی نکند، درحالی‌که کینه‌ آن‌ها فقط از شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران نیست، بلکه آن‌ها با اصل اسلام و انقلاب اسلامی مخالفند زیرا از سر بلند کردنِ یک قدرت اسلامی بزرگ و انقلابی در منطقه به‌شدت هراس دارند و بر همین اساس تلاش می‌کنند تا عناصر قدرت کشور را از بین ببرند.

آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هدف استکبار، ضربه زدن به عناصر اقتدار ایران است، گفتند: استقرار و ثبات اجتماعی، امنیت و وحدت ملی، پایبندی به اصول و مبانی انقلاب، ادامه‌ی حرکت پیشرفت رو به توسعه‌ی علمی، گسترش و تعمیق فرهنگ انقلابی و اسلامی، پیشرفت دفاعی و موشکی، و حضور در منطقه، عناصر اقتدار جمهوری اسلامی است و دشمنان به‌دنبال ضربه زدن به این عناصر قدرت هستند.

ایشان «فهم صحیح واقعیت‌های ایران و جهان و گرفتار نشدن در تصویرسازی‌های غلط» را یکی دیگر از شروط غلبه بر موانع پیشرفت برشمرده و افزودند: بدخواهان و کینه‌توزان ملت ایران، تلاش دارند با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای به‌ویژه رسانه‌های نوپدید، تصویرسازی غلطی از ایران، منطقه و همچنین از خودشان، انجام دهند و افکار عمومی ایران را از واقعیات منحرف کنند.

رهبرانقلاب یکی از این تصویرسازی‌های غلط را، «القایِ در موضع قدرت بودن آمریکا» دانسته و خاطرنشان کردند: با وجود قدرت سخت‌افزاری آمریکایی‌ها، واقعیت آن است که آن‌ها در موضع قدرت نیستند زیرا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ی قدرت در تقابل‌های جهانی، «قدرت نرم‌افزاری» به معنای منطق، استدلال و حرف نو است که آمریکا در این موارد به‌شدت ضعیف است و به دلیل فقدان منطق و استدلال، بر مبنای زورگویی سخن می‌گوید.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مفتضح شدن «لیبرال دموکراسی» آمریکا و رواج انتقاد از آن در دنیا، افزودند: به همین دلیل است که آمریکا با وجود قدرت اتمی و تکنولوژی پیشرفته و توانایی‌های مالی فراوان، در بسیاری از مناطق همچون عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان شکست خورد و شکست‌های دیگری هم در انتظار آمریکا است.

رهبری به تصویرسازی خدعه‌آمیز و غیرواقعی دشمنان از ایران اشاره کرده و گفتند: آن‌ها تلاش دارند با ارائه‌ تصاویر غلط از ایران اسلامی، نظرات باطلشان را به افکار عمومی دنیا و ملت ایران، بباورانند.

ایشان با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور، افزودند: آمریکایی‌ها با تکیه بر این مشکلات، خیالاتی را در سرِ کم‌مغز و بی‌تدبیرشان می‌پرورانند. بر همین اساس اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا به برخی سران اروپا گفته اگر تا دو سه ماه صبر کنید، کار جمهوری اسلامی ایران تمام است.

آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: این خیالات، انسان را به یاد سخنان ۴۰ سال قبل آمریکایی‌ها و نوکران آن‌ها در داخل می‌اندازد که به یکدیگر مژده‌ی سرنگونی شش‌ماهه‌ جمهوری اسلامی را می‌دادند اما اکنون چهار دهه از عمر نظام اسلامی گذشته است.

رهبرانقلاب دل‌خوشی‌های رئیس‌جمهور بیچاره‌ آمریکا را نتیجه‌ نشناختن انقلاب اسلامی و ملت ایران و روحیه‌ ایمانی و انقلابی این ملت دانسته و تأکید کردند: این تحلیل غلط، موجب گمراهی آمریکایی‌ها در ۴۰ سال گذشته شده که باید خداوند را به دلیل اینکه دشمنان ملت ایران را از نادانان و ابله‌ها قرار داده، شکرگزار بود.

آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: ما مشکلات اقتصادی و عیوبی همچون «اقتصاد نفتی»، «ضعیف بودن فرهنگ صرفه‌جویی» و «اسراف» در جامعه داریم اما این موارد، عیب واقعی نیستند؛ عیب واقعی «بن‌بست» است که البته در کشور بن‌بست وجود ندارد.

ایشان با تأکید بر اینکه عده‌ای در تلاش برای القای این تفکر به جوانان هستند که هیچ راه‌حلی جز پناه بردن به دشمن وجود ندارد، گفتند: دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این جمع‌بندی برساند که در کشور بن‌بست است و هیچ راهی جز زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا وجود ندارد وکسانی که در داخل، این فکرِ مطلوب و محبوب دشمن را ترویج می‌کنند، در حال انجام دادن بزرگ‌ترین خیانت در حق کشور و ملت هستند.

آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: البته این اتفاق نخواهد افتاد و به حول و قوه‌ی الهی و با همراهی مردم و جوانان، تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت چنین اتفاقی در کشور بیفتد.

ایشان با تأکید بر لزوم شناخت و ارائه‌ی تصویر و جایگاه واقعی کشور و ملت ایران، گفتند: سیاستمداران بزرگ و مغزهای سیاسی سنجیده‌ دنیا، ملت ایران را به دلیل ۴۰ سال ایستادگی در مقابل فشارها و درعین‌حال پیشرفت و تبدیل شدن به یک قدرت تأثیرگذار، تحسین می‌کنند.

رهبرانقلاب ظرفیت‌های فراوان جغرافیایی، اقلیمی، نیروی انسانی و منابع زیرزمینی و روزمینی در کشور را یکی دیگر از واقعیت‌های ایران برشمرده و افزودند: ما از این ظرفیت‌ها به‌درستی استفاده نکرده‌ایم و توصیه‌ی همیشگی من به مسئولان این است که ظرفیت‌ها را شناسایی و استفاده کنید.

آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: تصویر واقعی کشور همین جوانان مؤمنی هستند که ظرفیت بالفعل کشورند و در صحنه‌های مختلف، توانایی‌های دفاعی، علمی، فرهنگی و اجتماعی خود را بروز داده‌اند.

ایشان در مورد تحریم‌های آمریکا گفتند: وضع تحریم‌ها به این معنا است که دشمن هیچ راه دیگری برای مقابله با نظام اسلامی به غیر از تحریم اقتصادی ندارد اما همین تحریم‌های اقتصادی نیز شکننده‌تر از اقتصاد ملی ما است.

رهبری تأکید کردند: اقتصاد ملی کشور می‌تواند تحریم را شکست دهد و به حول و قوه‌ الهی، تحریم‌ها را شکست خواهیم داد و شکست تحریم به معنای شکست آمریکا است و آمریکا باید با این شکست، یک سیلی دیگر از ملت ایران بخورد.

آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: مجموعه‌ عظیم و مردمی بسیج در سراسر کشور به الگویی برای برخی ملت‌های دیگر تبدیل شده، و بسیج مردمی یکی از نقاط برجسته‌ی تصویر واقعی کشور است که در مقابل تهدید دشمن نه‌تنها عقب‌نشینی نمی‌کند بلکه بر ایمانش افزوده می‌شود و به همین دلیل، دشمن و عوامل او مخالفت زیادی با بسیج دارند.

ایشان نقاط درخشان و برجسته‌ای همچون گروه‌های جهادی، بسیج سازندگی، اردوهای راهیان نور، راه‌پیمایی‌ها، مراسم اعتکاف و عزاداری‌های حسینی را از دیگر واقعیات ایران برشمرده وتأکید کردند: برای شناخت صحیح ملت ایران باید به این موارد توجه شود ودستگاه‌های مسئول موظف به مساعدت با فعالیت‌های بسیج، اردوهای جهادی و کاروان‌های راهیان نور هستند.

رسانه به دست دشمنان نیفتد

ایشان با اشاره به تلاش دشمن برای اثرگذاری بر افکار عمومی با استفاده از ابزار رسانه، گفتند: ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است که می‌توان آن را به سلاح شیمیایی در جنگ‌های نظامی تشبیه کرد.

ضرورت وحدت، عزم راسخ و احساس قدرت

ایشان تأکید کردند: باید با حضور قدرتمندانه‌ ملت و به‌ویژه جوانان مؤمن در وسط میدان، هم‌جهتی و هم‌سخنی مسئولان و همدلی مردم و مسئولان، به دشمن پیام قدرت داد چرا که اگر دشمن در حرف و رفتار و منش زندگی مردم، خود را با مجموعه‌ای مقتدر روبه‌رو نبیند، گستاخ و جری می‌شود.

رهبر انقلاب، اجتماع در ورزشگاه یک‌صد هزار نفری را یادآور اجتماع عظیم بسیجیان در اواسط دهه‌ ۶۰ دانسته وافزودند: آن اجتماع عظیم به حرکت و پیروزی‌های بزرگ برای کشور تبدیل شد و ان‌شاءالله شما جوانان عزیز هم در میدان‌های علمی، فعالیت و تحرک اقتصادی، کارآفرینی، تلاش فردی و اجتماعی، شبکه‌سازی اجتماعی و فرهنگی و نیز حرکت‌های لازمِ آتش به اختیار، پیروز خواهید شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٧, ١١:٢١

   

پر مبحث ترین ها