سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

گسست در جامعه تبعات کشیدن اختلافات مسئولان به میان مردم است

کشاندن اختلافات مسئولان به میان مردم مسبب از هم گسیختگی و خدشه به وحدت جامعه است.

 

فاطمه محمدی

۱۹دی: یحیی کمالی پور منتخب مردم جیرفت و عنبران و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم به سوال های ما درباره تبعات کشیدن اختلافات مسئولان به میان مردم و دلایل این امر که باعث آشتفتگی ذهن مردم می شود به خبرنگار 19 دی پاسخ می دهد که مشروح آن در ادامه می آید:

چند صباحی است که مسئولان اختلافات را به میان مردم می کشانند اعتماد مردم کاسته شده نظر شما چیست؟

مردم در همه زمینه ها چند قدم پیش تر از مسئولان هستند حتی جاهایی که مسئولان اشتباه کردند یا به بیراهه رفتند مردم خودشان هم پوشانی کردند و مشکلات را حل کردند.

 در واقع این مردم هستند که سرنوشت کشور و حتی مسئولان را در صحنه های مختلف تعیین می کنند بنابراین مسئولان هم وظیفه دارند که به خواست مردم توجه کنند و نسبت به محبت و لطفی که مردم به حق آنان روا می دارند تمکین کنند.

 مردم با کسی عقد اخوت نبستند امروز اگر ببینند مسئول یا مدیری در هر عرصه ای که باشد خلاف جهت آنان و مواضع نظام و انقلاب عمل می کند، خودشان به صحنه می آیند و با آنان برخورد می کنند.

قدرت مردم مسئولان را سر جایشان می نشاند و اجازه نمی دهند که اختلافی را ایجاد کنند که نتیجه آن رخنه در اتحاد یکپارچه مردم باشد.

در ادوار مختلف حتی جاهایی بوده که انقلاب در برهه هایی از زمان در معرض خطر قرار گرفته اما کسانی که این خطر را دفع کردند خود مردم بودند امروز آنچه مسئولان وظیفه دارند این است که خود مردم دارند نکوهش می کنند اختلافاتی که میان مسئولان است و توقع ندارند که اختلافات را به میان مردم و جامعه بکشانند

 مردم هم پی به این واقعیت بردند و می گویند که هر جایی که مسئولان نتوانستند ما خودمان ورود می کنیم و دفاع می کنیم.

اصلا به صلاح نیست که با توجه به شرایط داخلی و منطقه ای ایران، میان مسئولان ما اختلاف باشد و دوم این که اگر هم اختلافی باشد باید به مردم کشیده نشود.

 مردم باید امنیت روحی و روانی داشته باشند و در سایه آن زندگی کنند و به اهدافی که تعقیب می کنند برسند نه این که درگیر مشکلات مسئولان باشند.

هر اتفاقی که میان مردم می افتد و به مردم رسوب می کند آثار منفی و زیان باری است که صفوف به هم فشرده مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

تبعات کشیدن اختلافات مسئولان به میان مردم چیست؟

از تبعات آن از هم گسیختگی و خدشه به وحدت جامعه است سال هاست که مردم ایران با سلایق مختلف سیاسی، فکری و با داشتن طوایف مختلف قومی، منطقه ای و قبیله ای در کنار هم زندگی می کنند و وحدت و انسجام آنان زبان زد عام و خاص در داخل و خارج از کشور بوده است.

این روا نیست که مسئولان به دلیل منافع زودگذر خود بخواهند میان مردمی که این همه به هم وابستگی داشتند را به هم بزنند اختلاف بیاندازند

توانایی نداشتن مسئولان سبب شده که مشکلات خودشان را به میان مردم می کشانند؟

در واقع شاید این یک دلیل از چند دلیل باشد

مسئولان وقتی به بن بست هایی می رسند می خواهند این بن بست ها را به گردن دیگران بیاندازند و کار خودشان را توجیه کنند همین توجیه ها و نبود مسئولیت و توپ را در میدان دیگران انداختن باعث می شود که اختلافات ایجاد شود و تیم مقابل در مقام پاسخ برمی آید و این بحث های طرفینی باعث می شود که اختلافات ایجاد و در جامعه سرریز شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۵-١٣٩۶, ١٢:٢٨

   

پر مبحث ترین ها