سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون آموزش در مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

وزرای انتخابی باید زیرمجموعه قوی داشته باشند

محمد قمی منتخب مردم پاکدشت و با سابقه شش دوره ای حضور در مجلس شورای اسلامی معتقد است که دولت حجت الاسلام روحانی باید وزرایی کاردان با زیرمجموعه قوی داشته باشد و در مورد اقتصاد همت بیشتری را بگمارند.

فاطمه محمدی

محمد قمی منتخب مردم پاکدشت و با سابقه شش دوره ای حضور در مجلس شورای اسلامی معتقد است که دولت حجت الاسلام روحانی باید وزرایی کاردان با زیرمجموعه قوی داشته باشد و در مورد اقتصاد همت بیشتری را بگمارند.

نظر شما درمورد کابینه انتخابی رییس جمهور چیست؟

مردم ایران در همه موارد امتحان خود را پس دادند و با تمام وجود و با دادن جان خود از جمهوری اسلامی، انقلاب و ارزش های آن دفاع کردند که مسئولان باید حق این مردم را ادا کنند.

مشکلات اساسی ایران اقتصاد، اشتغال و رکود است که واقعا مردم متنابه آن هستند و از مشکلات اقتصادی رنج می برند با توجه به شعارهایی که آقای روحانی در دوران انتخابات مطرح کردند انتظار است دولت تلاش مضاعفی با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و اشتغال داشته باشند زیرا مردم توقعات زیادی دارند.

 انتظار بود دولت افراد قوی تری را انتخاب می کرد تا از دولت قبلی توانمند تر باشد برخی وزرا مانند آقایان زنگنه، حجتی، ربیعی، سلطانی فرد و قاضی زاده امتحان خود را پس دادند و نشان دادند به حل مشکلات مردم کمک می کنند.

برخی مشکلات در بدنه دولت وجود دارد و به عنوان مثال تیم اقتصادی مشکل دارد و باید بتواند مشکلات اساسی کشور را حل و فصل کند و به این منظور بایستی توانمند تر باشند.

نظر شما در مورد وزارت آموزش و پرورش چیست؟

همه فرهنگیان و دست اندرکاران فرهنگ می دانند سید محمد بطحایی در سمت پیشین نیز موفق نبوده و زمانی که آقای فانی بر مسند بود قوی تر از آقایی بود که هم اکنون معرفی شده است.

معلمان و فرهنگیان توقع داشتند با این همه مشکلاتی که دارند وزیر آموزش و پرورش قوی تری بر این مسند گماشته شود.

این ارگان مسئولیت سنگینی در رابطه با معلمانی که قشر زحمت کش هستند دارد اما فرد جدید انتخاب شده مشکلاتی دارد که به نظر من باید فرد قدرتمندی انتخاب شود.

با توجه به این که مشکلات اقتصادی پررنگ است؛ آیا با تغییر وزیر اقتصاد سیاست های اقتصادی ایران تغییر می کند؟

آقای طیب نیا فرد دانشمند و ارزشمندی بود و در رابطه با اقتصاد کشور تلاش کرد کرباسیان نیز با توجه به سابقه ای که دارد احتمالا موفق باشد اما به نظر می رسد که وزیر و تیم اقتصادی باید فعال تر باشد.

اولویت کاری وزیر اقتصاد را چه می دانید؟

خروج از رکود و اشتغال مهمترین وظیفه وزیر اقتصاد است و ارزش پول ملی ما را به جایگاه اولیه آن برگرداند.

برخی سایت ها و کانال ها در مورد وزیر پیشنهادی دست به افشاگری زدند، نظر شما در این باره چیست؟

وقتی کسی می خواهد وزیر شود از وزارت اطلاعات و ارگان های چهارگانه استعلام می کنند و به نظر نمی رسد این اخبار درست باشد این ها برای تضعیف آقای روحانی است اگر هم باشد مراجع رسمی باید اعلام کنند به فضای مجازی نمی توان اعتماد کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۵-١٣٩۶, ٠٧:۴۵

   

پر مبحث ترین ها