سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مشاور رییس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با 19دی:

انعکاس بین المللی آرمان های انقلاب در المپیک ریو

دو اقدام در المپیک ریو نشانگر انعکاس بین المللی آرمان های انقلاب اسلامی ایران بود.

19دی: مشاور رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دو اقدام در المپیک ریو نشانگر انعکاس بین المللی آرمان های انقلاب اسلامی ایران بود.

 منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار 19دی اظهارداشت: دو اقدام اخیر کشور برزیل در المپیک ریو نشان دهنده آن است که آنچه انقلاب اسلامی به عنوان ارزش در نظر داشت مانند دفاع از مساله فلسطین و توجه به حقوق بشر هم اکنون مدنظر کشورهایی است که کیلومترها از ایران فاصله دارند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت افزود: اقدامات بسیار ارزشمندی در سطح بین الملل که شاید هیچ رسانه ای به آن نپرداخته این است که فیسبوک در صفحه ویژه ای که برای افتتاحیه بازی های المپیک ریو 2016 ایجاد کرده، پرچم اسرائیل را به جرم کودک کشی از لیست کشورهای شرکت کننده در این المپیک حذف کرده است.

وی ادامه داد: همچنین در این دوره از بازی های المپیک شاهد بودیم وزیر امنیت داخلی برزیل خواستار جلوگیری از ورود شخصیت های منسوب به کشورهای بدنام در قالب مقام های ورزشی به کشورش شد که از آن جمله شاهزاده ریما بنت بندر دختر شاهزاده بندر بن سلطان که اخیرا به سمت معاونت بخش زنان کمیته ملی ورزش عربستان منصوب شده بود را هم به خاطر حمایت از داعشایان و تروریست از کشورشان اخراج کردند.

نائب رییس دوم  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این اقدام در عرصه بین المللی این پیام را دارد که دنیا به واقعیت های سیاسی مطرح شده در انقلاب اسلامی ایران رسیده است.

نماینده مردم اردبیل نیر و سرعین در مجلس نهم بیان کرد: در سطح بین المللی و جهانی واقعیتی رخ داده که قابل بررسی است، ادامه داد: شاهد هستیم که حرکت جهانی به سمت حقانیت سوق پیدا کرده و واقعیت ها و شعارهای انقلاب ایران در حال پذیرفته شدن و دستاوردها، آرمان ها و جهت گیری های انقلاب اسلامی ایران انعکاس بین المللی داشته است.

 

وی عنوان کرد: برزیل از لحاظ مسافت با ایران فاصله مسافتی زیادی دارد اما تحت تاثیر تفکر انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته و آرمان ها و حق طلبی های ما به آن جا هم رسیده ما همیشه در مقابل جبهه گیری های کشورهای دیگر تدافعی عمل می کنیم اما در این جا باید واقعیت تاثیرگذاری انقلاب مان را هم مدنظر داشته باشم.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۵-١٣٩۵, ١۴:١٧

   

پر مبحث ترین ها