سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شکوری‌راد: نتیجه انتخابات مجلس مشهد خستگی را بر تن ما گذاشت

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران گفت: زمان به نفع اصلاح‌طلبان در حال گذر است.

19دی انلاین -

شکوری‌راد: نتیجه انتخابات مجلس مشهد خستگی را بر تن ما گذاشت/ اصلاح‌طلبان از بقیه انقلابی‌تر هستند

علی شکوری‌راد در دیدار با اعضای حزب اتحاد ملت ایران در خراسان رضوی اظهارکرد: بعد از برگزاری ماراتن نفس‌گیر انتخابات مجلس دهم که در سطح ملی در مجموع یک پیروزی برای اصلاح طلبان بود، نتیجه انتخابات در شهر مشهد به گونه ای رقم خورد که خستگی بر تن دوستان اصلاح‌طلب باقی ماند.

شکوری‌راد با تاکید بر اینکه در این انتخابات توانستیم دستاورد پیروزی داشته باشیم، تصریح کرد: ابتدا بنای ما بر این بود تا افراطیون به مجلس راه پیدا نکنند، اما با همت مجموعه کنش گران سیاسی و اقبال مردم پیروزی به دست آوردیم و به ریاست مجلس چشم‌داشت پیدا کردیم.

وی با طرح این پرسش که چگونه این مسیر توسط اصلاح طلبان پیموده شد، اظهار کرد: مرور چگونگی طی این مسیر به ما این درس را می دهد که چطور ادامه این راه را بپیماییم.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران با بیان اینکه زمان به نفع اصلاحات در حال گذر است، بیان کرد: اگر بتوانیم موجودیت خود را در صحنه سیاسی حفظ کنیم زمان شرایط را به نفع ما تغییر خواهد داد، از سال 88 به این طرف ما به دلیل حفظ این رویکرد توانستیم دستاوردهایی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما هم در هدف و هم در روش اصلاح طلب بودیم، خاطرنشان کرد: ما علی‌رغم فشارها هدف و روش خود را رها نکردیم و این باعث بقای اصلاح طلبان در صحنه سیاسی کشور شد.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران با تاکید بر اینکه امروز اصلاح طلبی دعوت به اصل انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: امروز بحث بر سر این است که چه کسانی انقلابی هستند، به نظر من اصلاح‌طلبان انقلابی تر از هر کس دیگری هستند، چراکه آنان بر ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی تاکید می کنند.

 

وی تصریح کرد: کسانی که دم از انقلابی بودن می زنند اما برای آنان فساد و مبارزه با آن مهم نیست، کسانی که عدالت و حتی زندان رفتن برایشان مهم نیست، آیا این‌ها می‌توانند ادعای انقلابی بودن کنند و بعد اصلاح‌طلبان را به انقلابی نبودن متهم کنند؟

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران با تاکید بر اینکه انقلابیون اصیل اصلاح‌طلبان هستند که امروز بر همان معیارهای انقلاب اسلامی تاکید و پافشاری می‌کنند، گفت: البته انقلابی بودن به معنای مخالفت با اجرای قانون هرگز ارزش نیست، چگونه عده ای خود را انقلابی می دانند اما به خود اجازه می دهند تمام ضوابط و معیارهای قانونی را زیر پا بگذارند، هر اقدامی بر خلاف قانون حرکتی ضد انقلابی است، نمی‌شود بر خلاف قانون اساسی شعار داد،عمل کرد و بعد خود را انقلابی نامید.

وی تاکید کرد: انقلابی بودن ارزش است به شرطی که با معیارهای انقلابی اسلامی هم سازگار باشد نه اینکه در رفتار غیر قانونی و خشونت آمیز خلاصه شود، ما طی سالهای گذشته علی رغم همه فشارها گفتمان اصلاح‌طلبی را حفظ کردیم از تجربه های گذشته درس گرفتیم و تلاش کردیم تا دایره اصلاح طلبی را گسترده تر کنیم.

شکوری‌راد یادآور شد: ما با حمایت از روحانی در سال 92 -کسی که ادعای اصلاح‌طلبی نداشت اما شعارهای اصلاح‌طلبی می‌داد- توانستیم شمول این دایره را گسترده‌تر کنیم، در انتخابات مجلس این دایره را گسترده‌تر کردیم، حتی برخی از معتدلین وارد این دایره شدند و ما بزرگ‌تر شدیم و رقیب ما کوچک‌تر.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران ادامه داد: زمانی که مردم در انتخابات اخیر دیدند در سطوح مختلف سیاسی پیام واحدی وجود دارد در صحنه انتخابات حاضر شدند، اگر بنا بود پیام متفاوتی به مردم داده شود آنان دچار سردرگمی می شدند اما حفظ انسجام مردم را از سردرگمی نجات می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مردم پیام واحد سیاسی بگیرند نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند، گفت: در سال 92 مردم احساس کردند در سطح بالا کار سیاسی شفاف وجود دارد و اختلاف کنار گذاشته شده به همین جهت به صحنه آمدند و حماسه سیاسی سال 92 را رقم زدند.

216213

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۵, ١۶:۴٢

   

پر مبحث ترین ها