سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آخرین اطلاعات ثبت‌نام انتخابات «خبرگان» و «مجلس» از زبان وزیر کشور

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩۴, ١۶:١٠    نسخه چاپی    
آخرین اطلاعات مرحله ثبت‌نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی وزیر کشور ارائه شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیما در این رابطه گفت: برای مجلس شورای اسلامی 12 هزار و 123 نفر و برای مجلس خبرگان 801 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات خبرگان نسبت به دوره قبل 62 درصد افزایش داشته است، گفت: ثبت‌نام انتخابات مجلس نیز تقریباً دو برابر شده است. در انتخابات دوره نهم مجلس، 5 هزار و 283 نفر ثبت‌نام کرده بودند. اکنون برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی، 42 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه از امروز بررسی‌ها طبق قانون آغاز می‌شود،‌ خاطرنشان کرد: ما نتایج بررسی‌های خود را به هیأت‌های نظارت استان اعلام می‌کنیم. به همه کسانی که در این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند، اطمینان می‌دهیم که هم هیأت‌های اجرایی، هم هیأت‌های نظارت و هم شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کنند. ان‌شاءالله مرحله احراز صلاحیت‌ها را هم به صورت سالم و قانونی به اتمام خواهیم رساند.

وزیر کشور گفت:: من به همه استانداران و فرمانداران ابلاغ کرده‌ام که ساعات بررسی صلاحیت‌ها را افزایش دهند و حتی اگر لازم باشد بررسی صلاحیت‌ها 24 ساعته انجام شود.

وی تصریح کرد: ما 10 روز فرصت داریم که نتایج بررسی‌های خود را اعلام کنیم و ان‌شاءالله در موعد مقرر وظیفه خود را انجام خواهیم داد.

منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩۴, ١۶:١٠

   

پر مبحث ترین ها