سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برای نخستین بار ظرف ۵ سال گذشته/

اسد در مسکو با پوتین دیدار کرد

کاخ کرملین در بیانیه ای از سفر رئیس جمهور سوریه به مسکو خبر داد و اعلام کرد: در دیدار بشار اسد و پوتین ادامه مبارزه با گروههای تروریستی مورد بحث قرار گرفت.

«بشار اسد» دیروز سه شنبه به روسیه سفر کرده و با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دیدار کرده است.

این سفر در حالی انجام شده که روسیه از ماه گذشته میلادی حملات خود به مواضع تروریست های حاضر در سوریه را آغاز کرده و ارتش سوریه نیز اخیرا موفقیت های زیادی را کسب کرده است.

این اولین سفر خارجی بشار اسد از زمان آغاز بحران در این کشور از سال ۲۰۱۱ تا کنون است.

در همین رابطه «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرد: بشار اسد عصر سه شنبه وارد روسیه شده و با پوتین دیدار کرده است. در این دیدار دو طرف درباره حملات روسیه به سوریه گفتگو کرده و ادامه نبرد با گروه های تروریستی نیز محور اصلی گفتگوهای روسای جمهور سوریه و روسیه بود.

به گفته پسکوف، پوتین از همتای سوری خود به دلیل قبول دعوت سفر به مسکو تشکر کرده و اعلام کرد که به رایزنی با طرف های بین المللی برای دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران سوریه ادامه می دهد.

سخنگوی کرملین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: رئیس جمهور روسیه همچنین بر آمادگی خود برای کمک به پیشرفت روند سیاسی و نظامی در سوریه تاکید کرد. بشار اسد نیز از کمک های روسیه به سوریه قدردانی کرده و تاکید نمود که تروریسم مانع اصلی راه حل سیاسی در سوریه است.

رئیس جمهور سوریه اظهار داشت حمایت روسیه از سوریه از شکل گیری سناریوی غم انگیز در کشورش جلوگیری کرده و اگر حملات روسیه نبود تروریسم در سوریه گسترش پیدا می کرد.

اسد در پایان تأکید کرد: تمامی مردم سوریه خواهان شرکت در تعیین آینده سرنوشت خود هستند.

منبع مهر

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٧-١٣٩۴, ١١:١٢

   

پر مبحث ترین ها