سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جنگنده های آمریکا در پایگاه دیاربکر ترکیه مستقر شدند

جنگنده های آمریکا در راستای توافق این کشور با ترکیه تحت عنوان مبارزه با گروه تروریستی داعش پس از پایگاه اینجرلیک ترکیه در پایگاه دیاربکر در این کشور نیز مستقر شدند.به گزارش نامه نیوز به نقل از پایگاه خبری 'خبر ترک' ،چند فروند جنگنده آمریکا به همراه یک هواپیمای نظامی باربری حامل مهمات از نوع C-17 دیروز ( جمعه) پس از فرود در فرودگاه پایگاه نظامی دیاربکر به ترکیه بازگشتند.

خبرترک نوشت 50 نیروی نظامی آمریکایی نیز وارد این پایگاه شده اند. این در حالیست که ترکیه ماه گذشته اعلام کرد که در باره همکاری با ائتلاف ضد داعش با آمریکا به توافق رسیده است.

روزنامه زمان نیز روز گذشته نوشته بود : در روزهای اخیر ارتش آمریکا در حال اعزام نیرو و جنگنده به دیاربکر درجنوب شرق ترکیه است.

زمان نوشت، ژنرال فیلیپ بردلوف، فرمانده نیروهای نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و یکی از فرماندهان نیروهای هوایی آمریکا که در سخنرانی خود در کنفرانس همکاری ترکیه و آمریکا در واشنگتن گفت: در راستای مبارزه گسترده تر با داعش (گروه تروریستی ) ، آمریکا در اقدامی 300 نظامی ارتش این کشور و یک جنگنده را به دیاربکر اعزام کرده است.

وی اضافه کرد: در ادامه این انتقالات یک هلی کوپتر نظامی بسیار پیشرفته به نام Pawe Hawk، و یک هواپیمای C-130 که مخصوص انتقال مجروحین است نیز به دیابکر اعزام خواهد شد.


منبع: واحد مرکزی خبر

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٧-١٣٩۴, ١۵:٠٩

   

پر مبحث ترین ها