سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاموند:

مذاکرات سازنده با ظريف داشتيم

مذاکرات سازنده‌اي با ظريف داشتم. توافق هسته‌اي همچنان ممکن است اگر خواست آن وجود داشته باشد. از ايران مي‌خواهم اين فرصت را از دست ندهد

وزير خارجه انگليس پس از ديدار با همتاي ايراني خود در حاشيه کنفرانس امنيتي مونيخ تاکيد کرد که ديداري سازنده با محمدجواد ظريف داشته است.

فيليپ هاموند پس از ديدار با محمدجواد ظريف در مونيخ، اين ديدار را سازنده توصيف کرد.
وزير خارجه انگليس پس از ديدار با محمدجوادظريف در صفحه توئيتر شخصي خود نوشت: «مذاکرات سازنده‌اي با ظريف داشتم. توافق هسته‌اي همچنان ممکن است اگر خواست آن وجود داشته باشد. از ايران مي‌خواهم اين فرصت را از دست ندهد».

هامون در حالي از ايران خواسته که «فرصت را از دست ندهد» که بر اساس خبرهاي منتشر شده از محتواي مذاکرات، اين طرف غربي و به ويژه آمريکايي بوده که با مطرح کردن موضوعاتي خارج از بحث گفت‌وگوهاي هسته‌اي بارها مذاکرات را از محور اصلي آن دور کرده است.

وزارت خارجه ايران درباره ديدار ظريف و هامون اعلام کرد که در اين ديدار درباره مذاکرات هسته‌اي و همچنين آخرين تحولات مرتبط با روابط دوجانبه تهران و لندن گفت‌وگو شد.

اين ديدار پس از ديدار روز گذشته ظريف و کري در مونيخ برگزار شد که در آن آخرين رايزني‌ها درباره مذاکرات هسته‌اي ايران و گروه 5+1 انجام شد؛‌ رايزني‌هاي که در راستاي رسيدن دو طرف به توافق سياسي مطرح شده تا آخر ماه مارس انجام شده است.


منبع: فارس

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٩٣, ١٨:٠٩

   

پر مبحث ترین ها