سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عراقچی:

ایران آماده حل مسائل با آژانس است

جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل كند.
عراقچی تاکید کرد: آمادگی ایران برای تسریع در روند حل و فصل همه موضوعات با آژانس
به گزارش مهر، معاون وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع روند ادامه همكاری‌ها با آژانس بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل كند.

در آستانه مذاکرات دو جانبه و سه جانبه هسته‌ای در وین، امروز (شنبه) سفیر روسیه در تهران، لوانس جاگاریان، با سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ملاقات كرد.

در این دیدار عراقچی با ارائه آخرین وضعیت از مذاکرات از جمله مذاکرات هفته گذشته با هیات آژانس انرژی اتمی در تهران، از نقش مهم و بر جسته روسیه و چین در مذاکرات هسته‌ای تقدیر نمود. عراقچی گفت هیات روسیه و شخص آقای ریابکوف در طول مذاکرات هسته‌ای همواره نقش مثبت و سازنده‌ای ایفا نموده و با ارائه پیشنهادات و راه حل‌های خلاقانه و مفید سعی نموده است تا امکان رسیدن به توافق نهایی را تسهیل نماید.

عراقچی با تمجید از اراده دو دولت روسیه و چین برای کمک به روند مذاکرات و رسیدن به یک راه حل جامع مورد قبول طرفین، بر ضرورت ادامه رایزنی‌های مستمر و تنگاتنگ با این کشورها و به ویژه تماس‌های نزدیک بین هیات‌های مذاکره کننده ایران، روسیه و چین تاکید نمود.

در این دیدار عراقچی همچنین به عزم کشورمان بر ادامه همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حل و فصل مسائل گذشته و حال در قالب چارچوب همکاری بین ایران و آژانس تاکید نمود.

معاون وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل كند.

در این دیدار سفیر روسیه با ابراز امیدواری نسبت به حصول توافق جامع هسته‌ای به عزم و اراده کشورش برای هرگونه کمک و همراهی جهت نیل به این هدف تا پیش از موعد مقرر تاکید نمود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ١٠:۵٢

   

پر مبحث ترین ها