سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در آستانه عاشورا اعلام شد

کربلا میعادگاه چهار میلیون عزادار حسینی

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩١, ١۶:٣۶    نسخه چاپی    
استانداری کربلا اعلام کرد، شهر کربلا امسال شاهد حضور بسیار گسترده زائران از داخل و خارج از عراق برای شرکت در مراسم عاشورا است؛ به صورتی که تا روز هفتم محرم، بیش از یک میلیون نفر خود را به این شهر رسانده اند که حدود 200 هزار نفر آنها از کشورهای دیگر هستند.
مسئولان عراقی در آستانه عاشورای حسینی پیش بینی کرده اند کربلای معلی در سالروز شهادت جانسوز سالار شهیدان جهان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، میزبان بیش از چهار میلیون عزادار باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه ها خبر دادند حرکت میلیونی زائران به سوی کربلا برای شرکت در مراسم عاشورای حسینی همچنان ادامه دارد.

هیئتهای عزاداران از نقاط مختلف داخل و خارج از عراق همچنان در حال ورود به شهر کربلا هستند و کسانی که قبلا خود را به این شهر مقدس رسانده اند، خود را برای مراسم روز عاشورا آماده می کنند.
امسال هم تدابیر ویژه ای در کربلا برای حفظ امنیت و ارائه خدمات پزشکی و رفاهی به میلیونها زائر اندیشیده شده است.

بر اساس گزارش العالم، استانداری کربلا اعلام کرد، شهر کربلا امسال شاهد حضور بسیار گسترده زائران از داخل و خارج از عراق برای شرکت در مراسم عاشورا است؛ به صورتی که تا روز هفتم محرم، بیش از یک میلیون نفر خود را به این شهر رسانده اند که حدود 200 هزار نفر آنها از کشورهای دیگر هستند.

مسئولان عراقی پیش بینی کرده اند که امسال نیز مانند سالهای قبل با نزدیک شدن عاشورا، شمار زائران در کربلا چندین برابر شده و بیش از 4 میلیون نفر وارد این شهر شوند.

عشایر و اهالی عراقی با ایجاد حسینیه ها و تکیه ها در مسیر ورود زائران به کربلا و شهرهای اطراف آن ایستگاه هایی را برای استراحت زائران و ارائه خدمات و پذیرایی از آنها برپا کرده اند.

اما برخلاف همیشه، مهمترین ویژگی این ایستگاه ها این است که امسال به صورت کاملا هماهنگ شده در نقاط مختلف پراکنده شده اند تا بتوانند هرچه بیشتر و بهتر به زائران خدمات ارایه کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩١, ١۶:٣۶

   

پر مبحث ترین ها