سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با ۱50 رای لاریجانی نامزد فراکسیون رهروان ولایت برای ریاست مجلس شد

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩١, ١٢:١٨    نسخه چاپی    
جلسه فراکسیون رهروان ولایت بعد از ظهر امروز با حضور 165نفر از منتخبین مجلس نهم و با سخنرانی لاریجانی رئیس مجلس هشتم و کاندیدای ریاست مجلس نهم شورای اسلامی برگزار شد.
جلسه رهروان ولایت با نزدیک به 165 منتخب مجلس نهم در حال برگذاری است.
پس از سخنان علی لاریجانی، از اعضای این فراکسیون برای نامزدی رییس مجلس رای گیری شد که از میان 151 رای ماخوذه علی لاریجانی با 148 رای موافق و سه رای سفید به عنوان نامزد این فراکسیون برای ریاست مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

جلسه فراکسیون رهروان ولایت بعد از ظهر امروز با حضور 165نفر از منتخبین مجلس نهم و با سخنرانی لاریجانی رئیس مجلس هشتم و کاندیدای ریاست مجلس نهم شورای اسلامی آغاز شد.

پس از پایان سخنرانی لاریجانی با حضور وی در صحن مجلس قدیم رای گیری از منتخبان مجلس نهم شورای اسلامی در خصوص ریاست مجلس نهم با شیوه جمع آوری رای با گلدان انجام شد.

لاریجانی در این رای گیری با 150راي اکثریت قاطع آرا را بدست آورد.

پس از پایان رای گیری محمد رضا باهنر و محمد حسن ابوترابی غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان نامزدهای نایب رئیسی مجلس نهم از طرف فراکسیون رهروان ولایت معرفی شدند و به هرکدام 5 دقیقه فرصت برای معرفی خودشان داده شد.

ابوترابی فرد در جلسه حضور ندشت .
پس از انتخاب علی لاریجانی به عنوان نامزد مورد حمایت فراکسیون رهروان ولایت برای ریاست مجلس نهم، نوبت به انتخاب نواب رئیس مجلس رسید.


حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در مجمع عمومی فراکسیون رهروان ولایت طی سخنانی گفت: شخصا نامزد نایب رییسی مجلس نبودم ولی دربرابر خواست و نظر جمع خاضع هستم.

بعد از وی نوبت به محمدرضا باهنر خواهد رسید که خود را به عنوان نامزد نایب رییسی مجلس معرفی کند.

لازم به ذکر است پیش از این کاظم جلالی با بیان اینکه آقای ابوترابی فرد پیام داده اند که نیامدنشان در جلسه فراکسیون رهروان ولایت به دلیل دعوت در مراسم دیگری بوده است، گفت: ایشان نیز به عنوان یکی از نامزدهای نایب رئیسی مجلس نهم از سوی فراکسیون رهروان ولایت معرفی می شوند. او دقایقی به معرفی ابوترابی فرد پرداخت.

از 150 رایی که در این انتخابات اخذ شد، محمدرضا باهنر با 119 رای و مصباحی مقدم با 85 رای انتخاب شدند. محمدحسن ابوترابی​فرد هم با 64 رای در رتبه بعدی قرار گرفت. اگرچه احمد سالک، از نامزدهای این پست نبود اما چهار رای به اسم وی ریخته شده و سه رای سفید هم وجود داشت
فاطمه رهبر و لاله افتخاری از نامزدهای لیست جبهه متحد اصولگرایان در این جلسه حضور دارند. علاوه بر این موسی غضنفرآبادی عضو جبهه پایداری مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه حضور دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩١, ١٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها