سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پزشک نیکوکار ایرانی معروف به «مرد کمر دنیا» درگذشت

پروفسور «کیوان مزدا» مردی که به دلیل انجام جراحی‌های سنگین و موفق ستون‌فقرات در دنیا به «مرد کمر» و در ایران به پزشک دوست‌داشتنی و فرشته نجات بچه‌ها شهرت داشت درگذشت.

۱۹دی: پروفسور «کیوان مزدا» مردی که به دلیل انجام جراحی‌های سنگین و موفق ستون‌فقرات در دنیا به «مرد کمر» و در ایران به پزشک دوست‌داشتنی و فرشته نجات بچه‌ها شهرت داشت درگذشت.

پزشکی که بدون هیاهوی رسانه ای در سال، چهار نوبت برای درمان رایگان و داوطلبانه مددجویان و کودکان محروم به تهران سفر می‌کرد حالا کودکان نیازمند را در غم نبودنش گذاشت.

وی چندی پیش می گفت:« ٣٠سال است که فعالیت داوطلبی جزئی از زندگی‌ام است؛ همان‌گونه که نفس می‌کشم، کار داوطلبی می‌کنم».

آرزویش برای دنیا این بود که «جنگ نباشد، غذا باشد. زندگی بدون هیچ‌گونه تبعیض».

کیوان مزدا، پزشکی که از پدر ایرانی و متولد آبادان و از مادر فرانسوی بود سال‌ها به عنوان عضوی از سازمان پزشکان بدون مرز در کشورهای توسعه‌نیافته خدمت کرد.

کیوان مزدا عضو موسسه «زنجیره امید فرانسه» بود. سازمانی غیردولتی که برای درمان کودکان در کشورهای جهان سوم خدمات فراوانی ارایه کرده است.

دکتر کیوان مزدا پس از یک جلسه فشرده کاری در پاریس، دچار حمله قلبی شد و به کما فرورفت و در تاریخ ۱۱ مهرماه چشم از جهان فروبست هر چند خبر تلخ و تکان‌دهندۀ درگذشت پزشک انسان‌دوست و برجستۀ ایرانی – فرانسوی همه را ناراحت می کند اما خدمات وی همچنان در یادها می ماند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٧, ١٠:۵٠

   

پر مبحث ترین ها