سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماینده ایران در اوپک:

ترامپ از شکست اقداماتش در تحریم نفت ایران به شدت عصبانی است

آقای ترامپ به شدت از ناتوانی برخی کشورها در ایجاد ظرفیت مازاد برای جایگزین کردن نفت ایران عصبانی است و این عصبانیت با لحن بدی از یکسو به شاه عربستان و از سوی دیگر به اوپک برای افزایش ندادن تولید نفت بیان می‌شود.

نماینده ایران در هیات عامل اوپک با تاکید بر این که تحریم نفت ایران شدنی نیست، گفت: آقای ترامپ به شدت از ناتوانی برخی کشورها در ایجاد ظرفیت مازاد برای جایگزین کردن نفت ایران عصبانی است و این عصبانیت با لحن بدی از یکسو به شاه عربستان و از سوی دیگر به اوپک برای افزایش ندادن تولید نفت بیان می‌شود.

به گزارش ایسنا، حسین کاظم‌پور اردبیلی با بیان این‌که این عصبانیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نشان‌دهنده شکست سیاست تحریم علیه ایران است، تصریح کرد: ما پیش‌تر به رئیس جمهور آمریکا یادآوری کرده بودیم که ظرفیت کافی برای جایگزینی نفت ایران در بازارهای جهانی وجود ندارد و دست از تحریم، پرخاشگری، اهانت به ملت‌ها و دولت‌ها بردارد.

وی، هرگونه کمک و تسهیل برای موفقیت تحریم آمریکا علیه ایران را خصمانه تلقی کرد و گفت: چنانچه ایران تحریم باشد قیمت نفت گران می‌شود و روسیه و عربستان هم برای عرضه اضافی نفت در بازار کاری نمی توانند بکنند.

رئیس جمهوری آمریکا به تازگی در جمع هواداران خود در ایالت «می‌سی‌سی‌پی» اظهار کرده بود: «به ملک سلمان گفتم بدون حمایت نظامی ما ۲ هفته بیشتر دوام نمی‌آورید.»

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک از سکوت دبیرکل و رئیس دوره‌ای اوپک درباره اهانت ترامپ به این سازمان بین‌المللی ابراز تاسف کرد و افزود: اعضای این سازمان از این دو مقام انتظار دارند به اهانت‌ها و جسارت‌های آمریکا پاسخ قاطع دهند.

وی در پایان با طرح پرسشی مبنی بر این‌که آقای ترامپ چگونه می‌خواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند؟ اظهارکرد: تحریم نفت ایران شدنی نیست و آقای ترامپ بهتر است به جای عصبانیت، پای میز مذاکره برگردد و در چارچوب برجام با ایران مذاکره کند.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٧, ١٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها