سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موگرینی:

اتحادیه اروپا تضمین می‌کند که توافق هسته‌ای تداوم خواهد داشت

برجام متعلق به یک کشور نیست

 


فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) در اجلاس اسلو فروم 2017 در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات ترامپ در خصوص برجام با بیان اینکه ما مشارکت بسیار قوی با آمریکا داریم ولی در سیاست‌هایمان نیز دارای اختلافاتی هستیم، اظهار داشت: یکی از این اختلافات این است که ما خواستار نقش سازمان ملل هستیم و از آن حمایت کرده و تلاش می‌کنیم اروپا را به یک همکار قابل قبول بین‌المللی تبدیل کنیم.
 
به گزارش فارس، وی افزود: ما دنبال رفیق نیستیم بلکه دنبال شریک نیز هستیم و به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب برای همه هستیم و الان رهبری را برای حل مشکلات منطقه‌ای و کمک‌های انساندوستانه به دست گرفتیم.
 
موگرینی اظهار داشت: همانطور که روز گذشته نیز به آقای ظریف عنوان کردم ما به برجام پایبندیم و به همکاری با ایران در این زمینه ادامه می‌دهیم.
 
وی ادامه داد: در ششمین گزارش آژانس آمد که ایران به برجام پایبند است و کسانی که شکاک بودند و تلاش کردند که این توافق حاصل  نشود برایشان ثابت شد که اشتباه می‌کردند.
 
موگرینی گفت: مطمئن هستم که دولت جدید آمریکا تصمیم عاقلانه‌ای می‌گیرد. اتحادیه اروپا تضمین می‌کند که توافق هسته‌ای با ایران تداوم خواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه همه ما به این توافق پایبند هستیم، اظهار داشت: این توافق متعلق به یک کشور نیست و متعلق به جامعه جهانی است و تا زمانی که مربوط به اتحادیه اروپا باشد ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که مطمئن شویم توافق در حال اجرا است.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٣-١٣٩۶, ١٧:۴٠

   

پر مبحث ترین ها