سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهانگیری: حادثه پلاسکو در دولت بررسی می‌شود

بروز شده : ٢-١١-١٣٩۵, ١٣:٢٩    نسخه چاپی    
از خداوند مسئلت داریم تا کسانی که زیر آوار مانده‌اند به صورت زنده بیرون بیایند ممکن است مشیت الهی چیز دیگری باشد.

 

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به ضرورت بررسی چرایی رخ دادن حادثه پلاسکو، گفت که مسائل مربوط به این حادثه و موضوعات پس از آن در دولت بررسی خواهد شد.

کنگره ملی مدیریت امور جوانان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، شهین‌دخت ملاوردی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی در هتل المپیک تهران برگزار شد.

جهانگیری در این کنگره با اشاره به حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو و شهادت تعدادی از آتش‌نشانان، گفت: ما از خداوند مسئلت داریم تا کسانی که زیر آوار مانده‌اند به صورت زنده بیرون بیایند ممکن است مشیت الهی چیز دیگری باشد.

وی ادامه داد: ملت ایران نشان داد در مواقع حساس و مهم در صحنه حضور دارند. خیلی از مردم در همان لحظات اولیه رخ دادن این حادثه به مراکز اهدای خون مراجعه کردند تا شاید بتوانند جان کسی را نجات دهند.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به ضرورت بررسی چرایی رخ دادن این حادثه، گفت که مسائل مربوط به حادثه پلاسکو و موضوعات پس از آن در دولت بررسی خواهد شد.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه جوانان سرمایه اصلی توسعه ملی کشور هستند، گفت: این موضوع در هر کشوری به ویژه کشور ما که بیش از یک سوم جمعیتش جوان است صدق می‌کند بنابراین ما باید از هر ظرفیتی برای توجه به موضوع جوانان که مهمترین سرمایه کشور هستند استفاده کنیم.

وی از جمله مبانی و الزامات توسعه ملی را توجه به حقوق و مشارکت عمومی دانست و گفت: توسعه بر پایه دو موضوع شناخت حقوق و مشارکت عمومی از پایدارترین اصول توسعه هستند. ما باید بدانیم جوان‌ها چه حقوقی دارند و حق مشارکت در توسعه برای آنها چیست. از سوی دیگر نیز باید بدانیم جامعه ما چگونه به این دو مهم می‌نگرد و نظام ما برای تحقق آنها چه سیاست‌هایی دارد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩۵, ١٣:٢٩

   

پر مبحث ترین ها