سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر اطلاعات:

بی اعتنا به دخالت‌های بیگانگان راه خود را ادامه می‌دهیم

بهترین راه مقابله با این ناامنی ها، تلاش جمعی برای تحقق امنیت در منطقه و برخورداری مردم و کشورهای منطقه از امنیتی پایدار است.وزیر اطلاعات در واکنش به اظهارات مداخله جویانه انگلیس مبنی بر نقش ایران در ناامن کردن منطقه اظهار کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران امنیت همسایگان و کشورهای غرب آسیا را امنیت خود می‌داند.

به گزراش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز  در حاشیه کنفرانس امنیتی تهران، در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه نخست وزیر انگلیس درباره‌ی ایران با تاکید بر این که امنیت ،اقتصاد  و هیچ عرصه‌ای از عرصه‌های زندگی جمهوری اسلامی ایران با غرب گره‌ای نخورده است، که آنها بخواهند در عرصه‌ای برای ما ریل گذاری کنند، اظهار کرد:جمهوری اسلامی ایران بی اعتنا به این دخالت‌ها و بر اساس منافع  ملی و مصالح خود برنامه‌هایش  را تنظیم می‌کند و به راه خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان این که  کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران باید بر اساس منافع و امنیت خود مسائل را ریل گذاری نمایند، خاطر نشان کرد:‌از آنجایی که امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با امنیت کشورهای منطقه گره خورده و جمهوری اسلامی امنیت همسایگان و  و کشورهای غرب آسیا را امنیت خود می‌داند ؛ همواره آمادگی خود را نسبت به همکاری فکری و اقدامات عملی در جهت امنیت تمام همسایگان به کشورهای آسیا اعلام کرده است. در همین راستا نیز هر صحبتی غیر از این برای عرضه‌ی تبلیغاتی است.

وزیر اطلاعات با تاکید بر این که تروریسم و زیر ساختهای پیدایش آن در منطقه از جمله اولویت‌های امنیتی کشور محسوب می‌شود اظهار کرد: قدرت‌های بزرگ به دنبال تامین اهداف و طمع ورزی های خود از طریق ایجاد ناامنی در منطقه  هستند و تامین اهداف خود را از رهگذر نامنی منطقه قابل تحقق می‌دانند. در همین راستا نیز از هر تلاشی برای ناامن سازی منطقه فرو نمی‌گذارند.

علوی تاکید کرد:‌بهترین راه مقابله با این ناامنی ها، تلاش جمعی برای تحقق امنیت در منطقه و برخورداری مردم و کشورهای منطقه از امنیتی پایدار است.

وی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری نخستین کنفرانس امنیتی تهران، با بیان این که امروز منافع کشورها در مناطق مختلف به هم گره خورده است خاطر نشان کرد:‌همان طور که کشورها در مناطق مختلف  اتحادیه‌هایی برای فعالیت در عرصه‌های گوناگون مانند اقتصادی تشکیل می‌دهند. در عرصه امنیتی نیز کشورهای  هر منطقه‌ای باید با یکدیگر به همکاری بپردازند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر این که امروز عوامل ناامنی هم از درون کشورها بروز می‌کند و هم  از بیرون کشورها به داخل  سرازیر می‌شود اظها ر کرد:‌ در صورتی که کشورهای هر منطقه  در زمینه مدیریت عوامل و مولفه‌های ناامنی با یکدیگر تعامل نداشته باشند، نمی‌توانند به موفقیت خوبی در این زمینه دست یابند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت تشکیل اتحادیه امنیتی درغرب آسیا گفت: با توجه به این که با کمال تاسف در منطقه غرب آسیا علاوه بر عوامل موجود بر روی ناامنی ، این منطقه تبدیل  به محل طمع استکبار جهانی وصهیونیسم شده است و آنها به دنبال ناامن کردن کشورهای منطقه هستند، امروز منافع و امنیت  کشورهای منطقه اقتضاء می‌کند که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

وزیر اطلاعات خاطر نشان کرد: برگزای کنفرانس امنیتی تهران  فرصتی در عرصه‌ی مباحث امنیت ملی در کشورهای غرب آسیا فراهم کرده است تا نخبگان، اندیشمندان و صاحب‌ظران عرصه‌ی امنیت با یکدیگر تبادل نظر کنند.

علوی در پایان تحقق سیستم تبادل اطلاعات و پیوند اطلاعاتی کشوهای منطقه با یکدیگر و همچنین برقراری امنیت پایدار در منطقه را از جمله دیگر اهداف  برگزاری نخستین کنفرانس امنیتی تهران عنوان کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩۵, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها