سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفیر دانمارک:

از ديدن پیشرفت های پارس جنوبی شگفت زده شدم

بروز شده : ۶-٠٩-١٣٩۵, ١١:١٠    نسخه چاپی    
سفیر دانمارک در ایران گفت: تمام نمایندگان شرکتهایی که امروز در بازدید از منطقه پارس جنوبی حاضر بودند، تحت تاثیر این فعالیت ها قرار گرفته اند.

سفیر کشور دانمارک در ایران پس از بازدید از طرح های درحال توسعه پارس جنوبی گفت: از دیدن پیشرفت های صورت گرفته در پارس جنوبی شگفت زده شدم.

دنی عنان در گفتگو با روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس ، پیشرفت های صورت گرفته از سوی ایران در توسعه میدان گازی پارس جنوبی را خیره کننده توصیف کرد و گفت: تحت تاثیر تمام آنچه که شما در منطقه پارس جنوبی و در فازهای مختلف انجام می دهید قرار گرفتم.

او افزود که در ابتدای ورود به پارس جنوبی انتظار دیدن چنین شرایطی را نداشته اما به گفته او پس از مشاهده این وضعیت بسیار شگفت زده شده است.

سفیر دانمارک در ایران ادامه داد: تمام نمایندگان شرکتهایی که امروز در بازدید از منطقه پارس جنوبی حاضر بودند هم تحت تاثیر این فعالیت ها قرار گرفته اند.

همکاری با ایران در پارس جنوبی، فرصتی طلایی برای شرکت های دانمارکی است.

سفیر کشور دانمارک در ایران با بیان اینکه وزارت نفت و شرکت های ایرانی توانایی ها و قابلیتهای زیادی در بخش انرژی دارند، حضور شرکت های دانمارکی در پارس جنوبی را فرصت طلایی آنها برای آغاز همکاری با ایران در زمینه های مختلف به ویژه در بخش سرمایه گذاری در حوزه انرژی و انتقال تکنولوژی برشمرد.

عنان با شاره به اینکه فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری و آغاز فعالیت در ایران وجود دارد گفت: شرکت های فعال در بخش انرژی این کشور علاقمند به حضور و سرمایه گذاری در میدان پارس جنوبی هستند.


رقابتی بودن بازار انرژی ایران، عامل سرمایه گذاری و حضور شرکت های بین المللی

سفیر دانمارک در ایران عنوان کرد: سرمایه گذاری در بازار انرژی ایران مزیت رقابتی دارد ، چرا که هزینه استخراج نفت و گاز در این بازار، به مراتب کمتر از آن چیزی است که این شرکت ها در دریای شمال انجام می دهند.

به گفته عنان فعالیت های حفاری و استخراج نفت و گاز در این منطقه شرایط بهتری دارد و همین امر شرکتهای بین المللی زیادی را مجاب کرده است تا علاقمند به حضور و سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران باشند.

او با اشاره به این که شرکتهای دانمارکی تجارب، توانایی ها و امکانات زیادی در زمینه نفت و گاز دارند و با بسیاری از شرکتهای بین المللی در حال همکاری هستند افزود: ما و شرکتهای دانمارکی امیدوار هستیم که در آینده بتوانیم در خصوص توسعه میدان پارس جنوبی با ایران همکاری کنیم.

سفیر دانمارک به حضور و بازدید 5 شرکت فعال در بخش انرژی این کشور از طرح های گازی منطقه پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: خوشحالم که فرصت بازدید از فازها و پالایشگاه های گازی منطقه فراهم شد.این فرصت بسیار خوبی برای شرکت های ما بود تا بتوانند با شنیدن توضیحات کارشناسان شرکت نفت و گاز پارس،آشنایی بیشتری نسبت به منطقه و این شرکت پیدا کنند.

فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری و آغاز فعالیت در ایران وجود دارد

عنان افزود: قطعا بازدیدی که امروز از این منطقه و این شرکت صورت گرفت در کشور ما بازتاب داده خواهد شد و ما به همکاران و شرکتهای دانمارکی خواهیم گفت که فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری و آغاز فعالیت در ایران وجود دارد.

وی بازدید از منطقه پارس جنوبی را بسیار رضایت بخش توصیف کرد و گفت: با توجه به شناختی که امروز در حین بازدید از این منطقه و این شرکت بدست آوردیم، در صورت علاقمندی ایران، شرکت هایی را معرفی خواهیم کرد تا بر سر آغاز فعالیتها در این منطقه مذاکره کنند.

بر اساس این گزارش، سفیر کشور دانمارک در ایران به همراه هیئتی تجاری و نفتی از این کشور ( پنجشنبه 4آذرماه ) از طرح های درحال توسعه پارس جنوبی بازدید و در نشست با کارشناسان و مسئولان شرکت نفت و گاز پارس،زمینه های همکاری های احتمالی مشترک میان بخش انرژی دانمارک و این شرکت در منطقه پارس جنوبی را مورد ارزیابی قرار دادند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٩-١٣٩۵, ١١:١٠

   

پر مبحث ترین ها