سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شورای نگهبان اعلام کرد

29 اردیبهشت؛ انتخابات ریاست جمهوری 96

بروز شده : ۶-٠۵-١٣٩۵, ١٢:٢٢    نسخه چاپی    
پیش از این وزارت کشور ایران از احتمال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در موعدی زودتر از خرداد ۱۳۹۶ خبر داده بود.


 سخنگوی شورای نگهبان، 29 اردیبهشت را زمان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در سال 96 اعلام کرد.

 

عباسعلی کدخدایی در حاشیه نشست روز چهارشنبه شورای نگهبان در پاسخ به پرسش خبرنگارری گفت: این شورا با بررسی کارشناسانه پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری، از میان دو گزینه 29 اردیبهشت و 5 خرداد 1396 با برگزاری این انتخابات در 29 اردیبهشت موافقت کرد.

پیش از این وزارت کشور ایران از احتمال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در موعدی زودتر از خرداد ۱۳۹۶ خبر داده بود.

علی پورعلی مطلق مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور ۱۲ تیرماه به خبرگزاری ایسنا گفت با توجه به مصادف شدن ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۶ با ماه رمضان، این احتمال وجود دارد که انتخابات ریاست جمهوری زودتر از خرداد ماه برگزار شود.

انتخابات ریاست جمهوری از دوره ششم آن (سال ۱۳۷۲) همواره در خرداد ماه برگزار شده و به جز دوره نهم که انتخابات به دوره دوم و تیر ماه کشیده، تکلیف نامزد پیروز در ماه خرداد روشن شده است.

مطابق قانون اساسی انتخاب‏ رئیس‏ جمهور جدید باید حداقل‏ یک‏ ماه‏ پیش‏ از پایان‏ دوره‏ ریاست‏ جمهوری‏ انجام‏ شده‏ باشد. دوره ریاست جمهوری ایران چهار ساله است و از روز ۱۲ مرداد سالی که انتخابات برگزار شده، آغاز می شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۵-١٣٩۵, ١٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها