سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محل حضور ابوبکر البغدادی مشخص شد

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩۵, ٢٢:٠١    نسخه چاپی    
روزنامه گاردین اعلام کرد برخی مسئولان اطلاعاتی موفق به تعیین مکان دقیق اقامت ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین انگلیس، بر اساس نتایج یک تحقیق میدانی که مبتنی بر شواهد موثق است، مرد شماره یک تحت تعقیب جهان یعنی ابوبکر بغدادی، ‌رهبر گروه تروریستی داعش در منطقه‌ای واقع در شمال غرب عراق و شمال شرق سوریه و به صورت دقیق در منطقه‌ای حد فاصل دو شهر البعاج و البلیج که در مجاورت یکدیگر هستند‌، در رفت‌و‌آمد است.

مسئولان اطلاعاتی و برخی فرماندهان پیشمرگ‌ها در شمال عراق که مهم‌ترین محور در نبرد با داعش است، تاکید دارند بغدادی در هفته‌های اخیر در شمال غرب عراق و به صورت دقیق در نزدیکی شهر البعاج و تلعفر رفت‌و‌آمد و تحرکات بسیاری داشته است.

یک مسئول اطلاعاتی برجسته نیز اظهار داشت: بغدادی رفت‌و‌آمد بسیاری دارد و به موصل نیز رفته است.

در طول دو سال اخیر در نبردها علیه داعش، بیش از 15 تن از فرماندهان برجسته این گروه تروریستی در حملات هوایی مختلف کشته شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به معاونان سابق ابوبکر بغدادی مانند ابومسلم الترکمانی، ابوعلی الانباری،‌ عمر الشیشانی (چچنی)، ابو مالک و تعدادی دیگر از فرماندهان منطقه‌ای داعش در الانبار و نینوا اشاره کرد. البته سال گذشته میلادی نزدیک بود بغدادی نیز به آنها ملحق شود.

بر اساس مصاحبه‌هایی که روزنامه گاردین در طول سال گذشته میلادی انجام داده، میزان آسیب‌دیدگی بغدادی در یک حمله هوایی همچنان یکی از اسرار بزرگ در داخل تشکیلات داعش است.

در تحقیق این روزنامه انگلیسی اطلاعاتی از آن حمله،‌ بهبود تدریجی بغدادی و ظهور دوباره‌اش در داعش، گردآوری شده و به تلاش‌های بسیاری که در حال حاضر برای انجام یک حمله دقیق و موفقیت‌آمیز می‌شود، اشاره شده است.

در این تحقیق فاش شد بغدادی در حمله قبلی در نزدیکی شهر الشرقاط عراق در فاصله 300 کیلومتری شمال بغداد زخمی شد.

روزنامه گاردین در تماس با هشت منبع آگاه که از نزدیک در جریان جراحات البغدادی قرار داشتند، مطلع شد که وی از ناحیه کمر به شدت زخمی شده به طوری که در طول چند ماه گذشته توان حرکت نداشته است.

این منابع افزودند: بغدادی در طول دوره درمان از وضعیت جسمی خود خبر نداشت و تنها پزشکان و پرستاران وی و تعداد محدودی از فرماندهان برجسته داعش از موضوع آگاهی داشتند.

اطلاعات در مورد میزان جراحات بغدادی از یک شبکه اطلاعاتی وابسته به اطلاعات آمریکا، انگلیس، استرالیا،‌ کانادا و نیوزلند و برخی شرکای آنان در خاورمیانه از جمله منابع کرد، عراقی و عربستانی‌ ابلاغ شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩۵, ٢٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها