سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سید حسن نصرالله: اسرائیل را در کشتن بدرالدین متهم نمی‌کنیم

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩۵, ١٩:١٨    نسخه چاپی    
سید حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، گفته است که این سازمان نیروهای اسرائیلی را در زمینه کشته شدن مصطفی بدرالدین در سوریه متهم نمی‌کند.

 او در عین حال گفته اگر اسرائیل نیروهای حزب‌الله لبنان را هدف قرار دهد، این سازمان "خارج از مزارع شبعا" انتقام خواهد گرفت.

نصرالله گفته است: "پس از شهادت مصطفی بدرالدین مساله ما این بود که بدانیم این اتفاق دقیقا چه طور افتاده. تهاجم اسرائیل یکی از فرض‌ها بود. تحقیقی جامع انجام دادیم و با بررسی تحرکات اسرائیلی‌ها و آنچه در صحنه انفجار یافتیم هیچ شاهدی بر اینکه حمله کار اسرائیل بوده نیافتیم."

رهبر حزب الله لبنان گفت: "می‌خواهید مرا مجبور کنید که اسرائیل را متهم کنم؟ ما اسرائیل را بی گناه نمی‌دانیم، اما ما در جنگ روانی حتی به دشمن خود هم تهمت دروغ نمی‌زنیم. همه نشانه‌ها حاکی از آن است که گروه‌های تکفیری منطقه مرتکب این جنایت شده‌اند و ما نمی‌توانیم به خانواده شهید به جز واقعیت چیزی بگوییم."

هفته گذشته مصطفی بدرالدین، فرمانده نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه کشته شد. حزب الله لبنان گروه‌های افراط‌گرای سنی را مسئول این حمله معرفی کرد. آقای بدرالدین متهم شده بود که در سوءقصد رفیق حریری دست داشته است.

رهبر حزب الله لبنان، امروز جمعه، در نطق تلویزیونی برای مراسم بزرگداشت مصطفی بدرالدین، این اتهام را رد کرد.

او با حمله به برخی کشورها و گروه‌های عرب گفت: "اینها بیشتر از خود اسرائیلی‌ها به اسرائیل خدمت می‌کنند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩۵, ١٩:١٨

   

پر مبحث ترین ها