سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پوتین: ترکیه از کرده خود پشیمان می‌شود

ترکیه به پناهگاهی امن برای تروریست‌ها تبدیل شده و نمی‌توان کمک‌ها و حمایت‌های آنکارا از آنها را نادیده گرفت.

رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه پاسخ مسکو به آنکارا تنها به تحریم‌های اقتصادی محدود نخواهد شد، تشکیل جبهه‌ای مشترک با نظارت سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم را خواستار شد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: اگر تروریسم در سوریه پیروز شود، به کشور ما نیز می‌رسد پس ما باید پیش از ورود تروریست‌ها به کشور با تروریسم مقابله کنیم.

رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه برخی کشورها باید موضعگیری‌های یک بام و دو هوای خود را در نبرد با تروریسم کنار بگذارند، تشکیل جبهه مشترکی با نظارت سازمان ملل برای مقابله با داعش را خواستار شد.

وی تاکید کرد: مسکو برای همکاری با آنکارا و افزایش ارتباطاتمان آماده است.

پوتین با اشاره به اینکه ما هرگز حادثه سرنگونی جنگنده خود را فراموش نخواهیم کرد، گفت: ترکیه مسئولیت کامل این مساله را خواهد پذیرفت. ترکیه از این کرده خود پشیمان خواهد شد.

وی تاکید کرد: ترکیه به پناهگاهی امن برای تروریست‌ها تبدیل شده و نمی‌توان کمک‌ها و حمایت‌های آنکارا از آنها را نادیده گرفت.

رئیس جمهور روسیه در ادامه تصریح کرد: "الله" تصمیم گرفت رهبران ترکیه را این گونه مجازات کند که عقل سلیم‌شان را از دست بدهند. روسیه دوستان زیادی در ترکیه دارد و آنها را با رهبران ترکیه برابر نمی‌داند. روسیه هرگز وارد لفاظی‌های نظامی با ترکیه نمی‌شود.

 

منبع: تیک

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٩-١٣٩۴, ٢١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها