سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«هیلاری» در سراشیب سقوط/افت بی سابقه محبوبیت نامزد دموکرات

محبوبیت مطرح ترین نامزد حزب دموکرات آمریکا به کمترین حد خود از زمان آغاز کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ رسید.


نظرسنجی که به طور مشترک از سوی «واشنگتن پست» و «ای بی سی نیوز» انجام شد، نشان می دهد که از سه ماه گذشته تا کنون حمایت رای دهندگان دموکرات از «هیلاری کلینتون» نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا با ۲۱ پله سقوط از ۶۳ درصد به ۴۲ درصد تنزل یافته است.

جالب آنکه هیلاری تا حد چشمگیری حمایت زنان را از دست داده و پشتیبانی قشر مؤنث جامعه آمریکا از وی در بازه زمانی جولای تا سپتامبر از ۷۱ درصد به ۴۲ درصد سقوط کرده است.

از سوی دیگر، در همین بازه زمانی محبوبیت سناتور «برنی ساندرز» رقیب هم حزبی وی، در جهت معکوس با ۱۰ پله افزایش سیری تصاعدی به خود گرفته و به ۲۴ درصد رسید.

علاوه بر این همزمان با بلند شدن زمزمه احتمال حضور «جو بایدن» معاون ریاست جمهوری آمریکا در عرصه انتخابات مقدماتی حزب دموکرات، حمایت ها از وی با ۹ پله افزایش به ۲۱ درصد رسید.

اما صرف نظر از حضور احتمالی بایدن، هیلاری همچنان به نسبت آراء ۵۶ به ۲۸ از ساندرز پیش است.

۵۸ درصد از رای دهندگان دموکرات می گویند که از پاسخ های هیلاری در قبال اتهام استفاده از رایانامه شخصی به هنگام تصدی پست وزارت امور خارجه خرسند نیستند.

در مجموع، ۵۱ درصد از مردم آمریکا معتقدند  هیلاری با استفاده از رایانامه شخصی خود قانون شکنی کرده است حال آنکه تنها ۳۲ درصد نظری متفاوت دارند.

 نظر سنجی واشنگتن پست و ای بی سی نیور در بازه زمانی ۷ تا ۱۰ سپتامبر در بین ۱۱۰۰ آمریکایی و ۸۲۱ رای دهنده ثبت نام شده انجام شده و درصد خطای آن ۳.۵ است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩۴, ١٩:١٣

   

پر مبحث ترین ها