سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احتمال مهاجرت ولیعهد برکنار شده سعودی به انگلیس

برخی رسانه های منطقه با یادآوری ادامه اختلافات در خاندان آل سعود از احتمال مهاجرت شاهزاده «مقرن بن عبدالعزیز » ولیعهد برکنار شده عربستان سعودی به انگلیس خبر دادند.

پایگاه خبری «سوریه الحدث» به نقل از خبرگزاری الان نوشت: مقرن بن عبدالعزیز ولیعهد برکناره شده سعودی قصد دارد به لندن پایتخت انگلیس مهاجرت کند اما تا این لحظه اخبار دقیقی درباره دلیل مهاجرت وی گزارش نشده است.
برخی تحلیلگران سیاسی معتقدند حضور شاهزاده مقرن در خارج سبب تقویت مخالفان خواهد شد؛ موضوعی که پیش از وی، ولید بن طلال بن عبدالعزیز یکی از مخالفان حکومت ملک سلمان پادشاه سعودی به آن روی آورد.
شاهزاده مقرن بن عبدالعزیر پیش از این، نارضایتی خود از برکناری ناگهانی اش به دست ملک سلمان را به عنوان مقدمه ای برای مهاجرت نشان داد.
تغییرات گسترده ای که ملک سلمان در سطوح پادشاهی آل سعود به وجود آورد سبب افزایش اختلافات میان اعضای خاندان حاکم بر این کشور شد، تا جایی که برخی از شاهزادگان از بعیت با مسئولان جدید خودداری کردند.
به گزارش ایرنا، ملک سلمان پادشاه سعودی چندی پیش شاهزاده مقرن را از مَسند ولیعهدی کنار گذاشت و شاهزاده محمد بن نایف را جایگزین وی کرد؛ او همچنین فرزندش محمد بن سلمان را نیز به عنوان جانشین ولیعهد تعیین کرد.
بعد از حمله ائتلاف عربی به سرکردگی آل سعود به یمن، جنگ قدرت و اختلاف میان شاهزاده های سعودی شکل علنی به خود گرفت تا جایی که شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز ولیعهد سابق سعودی با صدور بیانیه ای به طور رسمی با حمله کشورش به یمن اعلام مخالفت کرد.
وی در این بیانیه تاکید کرد که عربستان با نبرد خود علیه یمن وارد پیچ خطرناک سیاسی، اقتصادی و نظامی شده است و دولت و ملت عربستان به زودی بهای گزافی بابت این حمله خواهند پرداخت.
وی همچنین تصریح کرده که وزیر دفاع و فرزند پادشاه به تنهایی تصمیم حمله به یمن را اتخاذ کرده اند.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٣-١٣٩۴, ٢٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها