سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش قربانیان زلزله نپال به 3900 نفر

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:١٧    نسخه چاپی    
برخی منابع خبری احتمال افزایش تعداد تلفات این زمین لرزه را به بالای 40 هزار نفر پیش بینی کرده اند.یک مقام وزارت کشور نپال گفت: تعداد قربانیان زمین لرزه شدید این کشور به 3 هزار و 900 نفر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری سی ان ان روز دوشنبه در گزارشی از نپال اعلام کرد که تعداد مجروحان این حادثه نیز به 7 هزار و 100 نفر افزایش یافته است .

براساس این گزارش، بیم آن می رود شمار کشته های ناشی از زلزله هفت و نه دهم ریشتری روز شنبه در نپال افزایش یابد.

منابع خبری نپالی در گزارشی از وضعیت امداد رسانی به آسیب دیدگان زلزله اعلام کردند که به علت قطع برق، تخریب جاده ها، پل ها و شبکه ارتباطی و مخابراتی، امدادرسانی با مشکل روبه رو است و هنوز در بسیاری از مناطق دورافتاده و صعب العبور امدادرسانی به کندی صورت می گیرد.

به گفته برخی شاهدان عینی به رغم تلاش نیروهای امدادی، هنوز تعداد زیادی از مصدومان از زیر آوار خارج نشده اند.

برخی منابع خبری احتمال افزایش تعداد تلفات این زمین لرزه را به بالای 40 هزار نفر پیش بینی کرده اند.

در حال حاضر تعداد قابل توجهی از اجساد قربانیان زلزله همچنان در خیابان ها رها شده است و احتمال شیوع بیماری های عفونی نیز وجود دارد.

مقام های امدادی نپال نیازهای فوری زلزله زدگان را دارو، تجهیزات پزشکی، آب آشامیدنی و مواد خوراکی اعلام کردند و از کشورهای جهان خواستند کمک های خود را برای زلزله زدگان نپالی ارسال کنند.

برهمین اساس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه از آمادگی این نهاد برای ارسال بیش از 40 تن کمک بشر دوستانه ایران به نپال خبر داد.

بر اساس گزارش رسانه ها، بیش از 80 درصد از ساختمان های مناطق روستایی و حدود 30 درصد ساختمان های مناطق شهری در اثر شدت زلزله تخریب شده است.

همچنین گفته می شود بیش از یک میلیون نفر بر اثر این زلزله آواره شده اند.

براساس گزارش خبرگزاری ها از زمان وقوع زلزله روز شنبه نپال تاکنون ده ها پس لرزه در اطراف پایتخت به ثبت رسیده است که قوی ترین آن بر اساس مرکز لرزه نگاری آمریکا 6.7 درجه در مقیاس امواج درونی زمین - ریشتر - بوده است.

سازمان لرزه نگاری آمریکا محل وقوع زلزله روز شنبه نپال را 10کیلومتری عمق زمین و در شمال شرق کاتماندو و نزدیک مرز با چین اعلام کرد.

کاتماندو پایتخت کشور 28 میلیونی نپال، اندکی بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و گفته می شود در حال حاضر حدود 300 هزار گردشگر نیز در این شهر حضور دارند.

در همین حال کارشناسان لرزه نگاری زمین پیش بینی می کنند که پس لرزه های زلزله روز شنبه نپال تا 2 روز آینده نیز ادامه خواهد یافت.
منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:١٧

   

پر مبحث ترین ها