سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مقام نظامی آمریکا: داعشی ها در کوبانی خود را به چهار میخ کشیده اند

وی گفت که داعش با دعوت از نیروهای خود برای سرازیر شدن به کوبانی آنجا را به صورت هدفی برای هواپیماهای ائتلاف درآورده است.
ژنرال 'جان آلن' بازنشسته ارتش آمریکا و مسئول ائتلاف مبارزه با تروریست های داعش در سوریه و عراق اعلام کرد: تاکنون حدود 600 تروریست در حملات هوایی کشته شده اند و نیروهای این گروه در کوبانی خود را به چهار میخ کشیده اند.

خبرگزاری فرانسه پنجشنبه از آنکارا گزارش داد که وی در گفت و گو با روزنامه ملیت چاپ ترکیه افزود: نیروهای داعش خود را در کوبانی «به چهار میخ کشیده اند».
وی گفت که داعش با دعوت از نیروهای خود برای سرازیر شدن به کوبانی آنجا را به صورت هدفی برای هواپیماهای ائتلاف درآورده است.

این ژنرال بازنشسته آمریکایی گفت که عقب نشینی نهایی داعش از کوبانی به مفهوم آن است که آنها نتوانسته اند به اهداف خود برسند.
هماهنگ کننده مبارزه با داعش گفت که زمان آن رسیده که این تصور را که داعش شکست ناپذیر است عوض کنیم و بواقع اطلاعات ما حاکیست که آنها خیلی قابل شکست هستند.

وی چهارشنبه با مقامات ارشد ترکیه در آنکارا دیدار کرد.
براساس این گزارش عدم تمایل ترکیه برای نقش فعالتری در ائتلاف علیه تروریست های داعش باعث سردی روابط آن کشور با ناتو شده است.

آلن اعلام کرد که ما باید منافع ملی ترکیه را با ملاحظات ویژه' مد نظر قرار دهیم ، چرا که ترکیه یک کشور خط مقدم جبهه است.
این ژنرال آمریکایی از ترکیه تقدیر کرد و این کشور را 'متحد قدیم' خواند که مناسبات آمریکا با آن کشور از 'دوستی درازمدت' برخوردار است .

به گفته آلن وی برای بررسی تقاضاهای ترکیه سرگرم گفت و گو در آن کشور است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها