سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر نصرالله درباره هدیه نظامی ایران به لبنان

دبیرکل حزب‌الله به وزیر دفاع لبنان گفته که لبنان در خطر است و هیچ توجیهی وجود ندارد که برخی‌ها به بهانه «تحریم‌ها علیه ایران» با هبه ایرانی مخالفت کنند.
دبیرکل حزب‌الله در دیدار اخیر خود با وزیر دفاع لبنان ضمن گفت‌وگو درباره هدیه نظامی ایران اعلام کرد که هیچ توجیهی وجود ندارد که برخی‌ها به بهانه «تحریم‌ها علیه ایران» با این هدیه مخالفت کنند.

وزیر دفاع لبنان در دیدار اخیر خود با دبیرکل حزب الله اعلام کرد از طرح هدیه تسلیحاتی ایرانی به لبنان که برای بررسی روی میز دولت قرار دارد، دفاع خواهد کرد.
پایگاه لبنانی «العهد» چهارشنبه‌شب ضمن انتشار جزئیات این دیدار به نقل از منابع آگاه گزارش داد که سید حسن نصرالله در دیدار به سمیر مقبل گفته که هیچ توجیهی درباره رد هدیه تسلیحاتی ایران وجود ندارد.
بر اساس این گزارش، دبیرکل حزب‌الله به وزیر دفاع لبنان گفته که لبنان در خطر است و هیچ توجیهی وجود ندارد که برخی‌ها به بهانه «تحریم‌ها علیه ایران» با هبه ایرانی مخالفت کنند.

نصرالله در ادامه تصریح کرد که بین هدیه تسلیحاتی ایران به لبنان و پرونده هسته‌ای این کشور هیچ ارتباطی وجود ندارد.
سمیر مقبل وزیر دفاع ایران و سید حسن نصرالله درباره همچنین درباره مسایل داخلی کشور نیز بحث و تبادل نظر کردند.

«علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی 7 و 8 مهرماه گذشته در راس یک هیات سیاسی و امنیتی به لبنان سفر و بر اعلام آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای همکاری های دفاعی با لبنان و تجهیز ارتش این کشور به سلاح های ایرانی بر اساس درخواست بیروت تاکید کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهارداشت: تحویل سلاح های ایرانی مورد نیاز ارتش لبنان برای مبارزه با تروریسم خیلی طول نخواهد کشید.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در سفر اخیر خود به لبنان موضوع هدیه نظامی را مطرح کرد و گفت که ایران حاضر است این هدیه را بدون پیش‌شرط و به صورت فوری به لبنان تحویل دهد تا ارتش این کشور بتواند در برابر تروریست‌ها از خود و لبنان دفاع کنند.
سمیر مقبل پس از سفر خود به تهران و گفت‌و‌گو با مقامات ایرانی درباره هبه تسلیحانی ایران گفت: شورای وزیران لبنان باید در مورد پذیرش و یا عدم پذیرش آن تصمیم‎گیری کنند.
منبع: فارس
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:٠۴

   

پر مبحث ترین ها