سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پالایشگاه بیجی گورستان داعش شد

تاخیر در ورود نیروهای امنیتی به پالایشگاه به خاطر کاشته شدن بمب‌های دستی زیادی از سوی داعش در اطراف پالایشگاه بود که نیروهای مهندسی نظامی ما این بمب‌ها را خنثی کردند.
فرمانده یگان حفاظت پالایشگاه بیجی تاکید کرد که در طول پنج ماه محاصره پالایشگاه توسط داعش، نیروهای حفاظت از پالایشگاه بیش از ۵۰ حمله عناصر این گروهک را ناکام گذاشته و بیش از ۳۰۰ تن از آنها را به هلاکت رساندند.

«علی القریشی» فرمانده یگان حفاظت پالایشگاه بیجی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اعلام کرد: نیروهای امنیتی ارتش عراق، نیروهای واکنش سریع و بسیج مردمی ظهر روز سه شنبه موفق شدند وارد پالایشگاه شوند و این لحظات وصف ناشدنی بود، زیرا شکستن حلقه محاصره داعش کار دشواری به شمار می‌رفت اما عزم و اراده مبارزان ما محکم‌تر از حصار تکفیری‌ها بود و بالاخره به آنها درسی دادیم که در تاریخ ثبت می‌شود.

القریشی افزود: تاخیر در ورود نیروهای امنیتی به پالایشگاه به خاطر کاشته شدن بمب‌های دستی زیادی از سوی داعش در اطراف پالایشگاه بود که نیروهای مهندسی نظامی ما این بمب‌ها را خنثی کردند.

فرمانده یگان حفاظت پالایشگاه گفت: دو تونلی هم که عناصر داعش برای مصون ماندن از حملات ارتش عراق و انتقال سلاح حفر کرده بودند منهدم شد.

وی با اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش عراق نقش بزرگی در مقاومت نیروهای حفاظت از پالایشگاه در برابر داعشی‌ها داشت، گفت: نیروهای حفاظت از پالایشگاه به منظور حفظ امنیت عراق جانفشانی کرده و خون دادند و آزادسازی پالایشگاه بیجی به همت خون شهدای گارد پالایشگاه محقق شد که ماه‌ها نقشه‌های مختلف داعش برای سیطره بر آن را ناکام گذاشتند.

علی القریشی تاکید کرد: عناصر داعش بیش از پنجاه بار پالایشگاه را هدف حملات خود قرار دادند که برخی از این حملات توسط عامل انتحاری یا خودروهای بمب گذاری شده بود که در همه آنها شکست خوردند.

فرمانده نیروهای حفاظت از پالایشگاه بیجی گفت: در این پنجاه مورد حمله، ما بیش از 300 تن از عناصر داعش را به هلاکت رساندیم تا که امروز توانسته‌ایم، برادران خود که بیجی را از لوث تروریست‌های داعش پاکسازی کردند ملاقات کنیم.

قریشی در پایان با تمجید از پنج ماه مقاومت نیروهای حفاظت از پالایشگاه در برابر حملات تروریست‌های داعش گفت: امروز پیروزی برای همه عراقی‌ها و همه کسانی است که ما را در آزادسازی پالایشگاه کمک کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٢٧

   

پر مبحث ترین ها