سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پایان ماموریت نظامیان آمریکایی در افغانستان

بروز شده : ۵-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:٣٢    نسخه چاپی    
بر این اساس آخرین گروه از آمریکایی ها شامل 4 هزار و 500 نظامی این کشور ولایت هلمند افغانستان را ترک کردند.
نیروهای پیاده نظام آمریکایی و انگلیسی با تحویل مناطق تحت کنترل خود به نیروهای افغانستان رسما پس از 13 سال به حضور خود در این کشور پایان دادند.

به گزارش مهر به نقل از اشتاندارد، ماموریت آخرین گروه از پیاده نظام ارتش آمریکا امروز یکشنبه در افغانستان پایان یافت. به این ترتیب نظامیان آمریکایی به طور رسمی پس از 13 سال اشغال افغانستان، از این کشور خارج شدند. امروز طی مراسمی رسمی نظامیان آمریکایی در کمپ نظامی لترنک با پایین کشیدن پرچم این کشور، کنترل این پایگاه را به افغان ها سپردند.

بر این اساس آخرین گروه از آمریکایی ها شامل 4 هزار و 500 نظامی این کشور ولایت هلمند افغانستان را ترک کردند. همچنین آخرین بازمانده های ارتش انگلیس امروز کمپ باستیون بزرگترین پایگاه این کشور در افغانستان را تحویل نیروهای بومی دادند. به دلایل امنیتی زمان دقیق خروج این نظامیان از افغانستان اعلام نشده است.

در طول 13 سال جنگ نظامیان انگلیسی با طالبان در افغانستان، 453 نفر از آنها کشته شدند. طبق اعلام مقامات ناتو تا پایان سال جاری میلادی تمام نظامیان این پیمان از افغانستان خارج می شوند. با این حال همچنان 12 هزار و 500 نیرو به عنوان مستشاران و آموزش دهندگان نیروهای نظامی در این کشور باقی خواهند ماند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها