سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرط سازمان ملل برای کمک به کوبانی

بروز شده : ٢-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٠٩    نسخه چاپی    
در همین حال، اطلاعاتی منتشر شده است که حاکی از این است که پیشمرگ‌ها با تمام تجهیزات و سلاح‌های سنگین خود وارد خاک ترکیه شده‌اند و این افراد در مسیر خود به شهر کوبانی هستند.
در حالی که درگیری‌ها میان نیروهای تروریستی داعش و مبارزان کرد در شهر کوبانی سوریه همچنان ادامه دارد، سازمان ملل اعلام کرد که برای ارسال کمک‌های انسانی به این شهر بدون تصمیم شورای امنیت وارد عمل نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، درگیری‌ها میان نیروهای تشکیلات تروریستی داعش و یگان‌های مردمی کردها در شهر کوبانی واقع در شمال سوریه همچنان ادامه دارد به‌طوری که هر دو طرف تلاش می‌کنند بعد از گذشت 37 روز از این درگیری‌ها نواحی بیشتری را تحت کنترل خود درآورند.

خبرنگار الجزیره عنوان داشت: نیروهای داعش از محورهای شرقی، غربی و جنوبی عین‌العرب این منطقه را کاملاً محاصره کرده‌اند و طی درگیری‌های اخیر در این منطقه دست‌کم 11 مبارز کرد و 28 تروریست کشته شده‌ است.

بر اساس این گزارش، نیروهای داعش شدیداً تنها گذرگاه عین‌العرب به سمت اراضی ترکیه را زیر آتش خود قرار داده‌اند. این در حالی است که مبارزان کرد اعلام کردند که توانسته‌اند بیشتر حملات داعش را برای به‌دست گرفتن این گذرگاه استراتژیک و هم‌چنین در محور جنوبی و شرقی دفع کنند.

هواپیماهای ائتلاف علیه داعش نیز برخی مواضع تروریست‌ها در جنوب عین‌العرب را مورد هدف قرار دادند.

در همین حال، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: از یک ماه قبل که حملات ائتلاف ضد داعش در سوریه آغاز شده است، 553 تن کشته شده‌اند که 32 تن از آنها غیرنظامی بوده‌اند.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که درگیری‌های شدیدی میان یگان‌های حمایت از مردم کرد با تروریست‌های داعش در مناطق شمال شرقی کوبانی در جریان است. پیشتر دامنه این درگیری‌ها در کوبانی بیشتر شده و شب گذشته این درگیر‌ی‌ها به مناطق جنوبی این شهر نیز رسید. در این درگیری‌ها بیش از 20 تروریست داعشی از جمله یک افسر عربستانی به هلاکت رسیدند. در همین حال، نیروهای کرد از کشته شدن سه تن از نیروهای خود در این درگیری‌ها خبر دادند.

در همین حال، اطلاعاتی منتشر شده است که حاکی از این است که پیشمرگ‌ها با تمام تجهیزات و سلاح‌های سنگین خود وارد خاک ترکیه شده‌اند و این افراد در مسیر خود به شهر کوبانی هستند.

یک مسئول محلی کرد نیز عنوان داشت که تشکیلات داعش نیروها و تجهیزات نظامی بیشتری را از استان الرقه در سوریه و هم‌چنین از عراق دریافت می‌کند.

یکی از ساکنان نیز عنوان داشت که داعش هم‌چنان کنترل مرکز عین‌العرب را به‌دست دارد. این در حالی است که سازمان ملل اخیراً اعلام کرده تا زمان صدور قطعنامه از سوی شورای امنیت برای ارسال کمک‌های انسانی به ساکنان کوبانی اقدامی نمی‌کند.

شبکه اسکای نیوز نیز گزارش داد که افراد مسلح داعش مجددا "تل شعیر" در غرب شهر کوبانی را تحت تصرف خود درآوردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٠٩

   

پر مبحث ترین ها