سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستگیری تیم بزرگ خرابکاری داعش در بغداد

یک تیم امنیت متخصص از لشگر پنجم و سرویسهای پشتیبانی آن شب گذشته، طی یک عملیات در منطقه «الاعظمیة» بغداد موفق شد 15 نفر از اعضای خطرناک‌ترین باند وابسته به داعش را به همراه میزان زیادی کمربند انفجاری دستگیر کند و نقشه آنها برای ناامن و بی‌ثبات کردن پایتخت عراق طی روزهای آینده را خنثی کند.
شورای استانداری دیالی از دستگیری یکی از خطرناک‌ترین باندهای داعش فعال در بغداد و عامل انفجارهای اخیر پایتخت و کاظمین خبر داد.

پایگاه خبری عراقی «السومریه‌نیوز» نوشت: «صادق الحسینی» رئیس کمیته امنیتی در شورای استانداری دیالی اعلام کرد که این باند در پشت پرده انفجارهای اخیر در بغداد و کاظمین است.
وی اعلام کرد: یک تیم امنیت متخصص از لشگر پنجم و سرویسهای پشتیبانی آن شب گذشته، طی یک عملیات در منطقه «الاعظمیة» بغداد موفق شد 15 نفر از اعضای خطرناک‌ترین باند وابسته به داعش را به همراه میزان زیادی کمربند انفجاری دستگیر کند و نقشه آنها برای ناامن و بی‌ثبات کردن پایتخت عراق طی روزهای آینده را خنثی کند.

بر اساس این گزارش، اغلب عناصر این باند از ساکنان دیالی و استانهای دیگر عراقی هستند و تحت بازجویی فرماندهی عملیات بغداد قرار دارند.
حسینی با اشاره به اینکه 4 نفر از اعضای این باند همچنان تحت بازجویی قرار دارند، گفت: این باند مسئول شماری از انفجارهای تروریستی اخیر در بغداد از جمله انفجار روز گذشته در کاظمین است که طی آن علاوه بر قربانی شدن شمار زیادی از مردم بی‌گناه، «احمد الخفاجی» نماینده پارلمانی عراق نیز به شهادت رسید.

داعش که اکنون حدود هشتاد درصد استان الانبار را تصرف کرده است تلاش می کند خود را به دروازه های بغداد نزدیک کند و پایتخت عراق را نیز به اشغال خود در آورد.
به گزارش فارس، پس از تشکیل ائتلاف ضد داعش از سوی امریکا و آغاز عملیات علیه آن در سوریه و عراق، تحرکات این گروه تروریستی ساخته دست امریکا، ترکیه و اعراب مرتجع منطقه، فزونی یافته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۴٧

   

پر مبحث ترین ها