سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخست وزیر لبنان: ظریف به عربستان می‌رود

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٣, ١٣:۴۴    نسخه چاپی    
من در نیویورک احساس کردم که درباره از بین بردن تروریسم توافق و تفاهم وجود دارد اما چگونه این امر صورت خواهد گرفت حتی آمریکا نیز تصور کاملی از چگونگی نابودی تروریسم در عراق و سوریه ندارد.
نخست وزیر لبنان در گفتگویی با اعلام اینکه روابط ایران و عربستان رو به پیشرفت است از سفر وزیر امور خارجه ایران به ریاض خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تمام سلام نخست وزیر لبنان در گفتگو با روزنامه السفیر اظهار داشت: من در نیویورک احساس کردم که درباره از بین بردن تروریسم توافق و تفاهم وجود دارد اما چگونه این امر صورت خواهد گرفت حتی آمریکا نیز تصور کاملی از چگونگی نابودی تروریسم در عراق و سوریه ندارد.

وی با بیان این مطلب افزود: بهتر است طرف های تاثیرگذار منطقه به ویژه عربستان سعودی، ایران، ترکیه، مصر و کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور بررسی تمامی بحران های منطقه با یکدیگر تفاهم داشته باشند زیرا کشورهای دیگر از جمله لبنان بهای اختلافات آنها را خواهند داد.

تمام سلام خاطرنشان کرد: احساس کردیم در روابط عربستان سعودی و ایران پیشرفت حاصل شده است و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به عربستان سعودی سفر خواهد کرد اما این امر نیازمند گذر زمان است.

نخست وزیر لبنان در ادامه گفت: نگرانی هایی درباره سرنوشت سوریه وجود دارد زیرا در مسئله ائتلاف جهانی علیه تروریسم ابهاماتی وجود دارد. وی در بحث عراق نیز گفت: مسئله مورد اهتمام درباره عراق اکنون این است که در پی حملات داعش، موسسات و نهادهای این کشور با یکدیگر متحد باشند و تشکیل دولت جدید در عراق با حمایت عربستان سعودی، ایران و جامعه جهانی روند احیای وحدت عراق را تسهیل کرد.

وی گفت: اما درباره سوریه این تفکر وجود دارد که در ابتدا مرحله انتقالی تشکیل شود و این در گروی توافق آمریکا و روسیه است اما این توافق چه زمانی حاصل می شود مشخص نیست. غرب نمی داند در جنگ علیه داعش به کدام سمت و سو می رود و اگر این روند ادامه داشته باشد روند صلح در منطقه تداوم نخواهد داشت و هر آنچه رخ می دهد به نفع اسرائیل است و این رژیم از شکست روند صلح به ویژه در سایه اختلافات عربی - عربی و عربی - ایرانی سود خواهد برد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٣, ١٣:۴۴

   

پر مبحث ترین ها