سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ژنرال دمپسی: برای شکست داعش نبرد زمینی لازم است

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٣, ١٢:۵٩    نسخه چاپی    
جت‌های جنگنده فرانسوی نیز از قبل در حملات هوایی به مواضع داعش در عراق مشارکت داشته‌اند و بلژیک و دانمارک هم در حال فرستان هواپیما به منطقه هستند.
بی بی سی نوشت: ژنرال مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته است حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری کشورش به گروه داعش ضربه زده اما هشدار داد که توان هوایی به تنهایی قادر به شکست این گروه نیست.

ژنرال مارتین دمپسی به خبرنگاران گفت هم در عراق و هم در سوریه، نبرد زمینی با جنگجویان گروه داعش ضروری است.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا که در پنتاگون، محل وزارت دفاع آمریکا، صحبت می‌کرد، گفت حملات هوایی این هفته به مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه توان فرماندهی، کنترل و تدارکاتی آن را مختل کرده است.

وی افزود برای نبرد زمینی با داعش در سوریه، بین دوازده تا پانزده هزار نفر مورد نیاز است. به گفته وی، این نیروها باید از میان مخالفان میانه‌روی دولت بشار اسد انتخاب شوند.

این رقم، دو تا سه برابر تعداد نیروهایی است که قرار است طی یک سال آینده توسط آمریکا آموزش داده شده و مسلح شوند.

پارلمان بریتانیا روز جمعه پیوستن این کشور به ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای حمله هوایی به مواضع داعش در عراق را تصویب کرد. دولت بریتانیا خواهان آن بود که در بمباران مواضع داعش در عراق مشارکت داشته باشد.

جت‌های جنگنده فرانسوی نیز از قبل در حملات هوایی به مواضع داعش در عراق مشارکت داشته‌اند و بلژیک و دانمارک هم در حال فرستان هواپیما به منطقه هستند.

حدود ۴۰ کشور از جمله بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه به ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش پیوسته‌اند.

کشورهای اروپایی تا الان فقط با حمله به مواضع داعش در عراق موافقت کرده‌اند که دولتش برای مقابله با این گروه تقاضای کمک کرده بود.

اما آمریکا، عربستان سعودی، و امارات عربی متحده به مواضع داعش در شرق سوریه نیز حمله کرده اند. تاسیسات نفتی منطقه از جمله اهداف این حملات بوده است.

'ناقض قوانین بین‌المللی'
اما روسیه گفته است بمباران سوریه توسط آمریکا و کشورهای عرب با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه آمریکا در نیویورک به خبرنگاران گفت آمریکا باید قبل از حملات هوایی به مواضع گروه داعش در سوریه، موافقت متحد روسیه یعنی بشار اسد، رییس جمهور سوریه را جلب می‌کرد.

وی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت:"بسیار مهم است که یک همکاری اینچنینی با مقام‌های سوریه شکل بگیرد

داعش بخش‌های بزرگی از شمال شرق سوریه و شمال عراق از جمله موصل، دومین شهر بزرگ این کشور، را تحت کنترل دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٣, ١٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها