سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شمار قربانیان ابولا از مرز 3100 نفر گذشت

بروز شده : ۴-٠٧-١٣٩٣, ١٩:٣۴    نسخه چاپی    
هر سه هفته تعداد مبتلایان به ابولا به 2 برابر افزایش می یابد که ضرورت رویارویی جهانی با این بحران را بیشتر گوشزد می کند.
تعداد قربانیان مبتلا به ویروس مهلک ابولا با افزایش 20 درصدی نسبت به سه روز گذشته، از مرز سه هزار و 100 نفر گذشت.

دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت مستقر در آفریقای جنوبی با اعلام این خبر تاکید کرد: هر سه هفته تعداد مبتلایان به ابولا به 2 برابر افزایش می یابد که ضرورت رویارویی جهانی با این بحران را بیشتر گوشزد می کند.
این سازمان با هشدار مجدد درباره شیوع تصاعدی بیماری مهلک ابولا افزود: کمک ها برای مقابله با ابولا باید 20 برابر افزایش یابد و تقریبا یک میلیارد دلار برای غلبه بر شیوع بیماری ابولا نیاز است.

براساس آمارهای جدید سازمان جهانی بهداشت، اکنون حدود هفت هزار نفر در غرب آفریقا مبتلا به این ویروس کشنده هستند؛ تعداد قربانیان مبتلا به ویروس ابولا تا روز سه شنبه دو هزار و 800 نفر بود.
سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام کرد: اگر تلاش ها برای کنترل ویروس ابولا بیشتر نشود، تا چهار ماه دیگر پرونده یک میلیون و 400 هزار نفر از افرادی که با خطر عفونت ویروس ابولا مواجه می شوند روی میز قرار می گیرد.

تاکنون آفریقای جنوبی، تونس، اوگاندا، نیجریه، تانزانیا، سنگال، آنگولا، کنیا، مصر و الجزایر اعلام کرده اند که ورود گردشگران و مسافران سه کشور ابولا زده لیبریا، گینه و سیرالئون تا اطلاع ثانویه به کشورهایشان ممنوع است.
شیوع این بیماری مسری خطرناک از گینه آغاز شد و به سرعت در کشورهای سیرالئون و لیبریا گسترش یافت.

به گزارش ایرنا از شینهوا، بانک جهانی هشدار داده است که شیوع ابولا می تواند آثاری مصیبت بار بر اقتصاد کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون، سه کشور غرب آفریقا بگذارد.
این نهاد بین المللی می گوید که تاثیر اقتصادی ویروس ابولا می تواند در «مناطق آسیب پذیر، تا هشت برابر شدت پیدا کند.»

سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده است ، برای مبارزه با ابولا در غرب آفریقا به بیش از یک میلیارد دلار نیاز است و سازمان جهانی بهداشت نیز شیوع این بیماری را بحران بهداشتی «بی سابقه در عصر جدید» توصیف کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٧-١٣٩٣, ١٩:٣۴

   

پر مبحث ترین ها