سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمادگی ایران برای کمک تسلیحاتی به ارتش لبنان

بروز شده : ٨-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٠٧    نسخه چاپی    
این گروه ها حدود 4 هفته قبل هم به شهرک عرسال حمله و به مدت 5 روز آن را اشغال کردند و ارتش لبنان سرانجام موفق شد با تقدیم شهدا و اسرا آنها را تا بلندی های شهرک عرسال مجبور به عقب نشینی کند.
« حسین الموسوی» نماینده حزب الله در مجلس لبنان و عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران آماده است تا سلاح های مورد نیاز ارتش لبنان را تامین کند.

به گزارش ایرنا، الموسوی در گفت وگویی رادیوی با انتقاد از « وعده های توخالی» برخی کشورها برای اعطای کمک های میلیارد دلاری به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان، خاطرنشان کرد که ایران آمادگی دارد در صورت درخواست دولت لبنان، نیازهای ارتش این کشور به سلاح را در چند روز تامین کند.

مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها بر آمادگی خود برای کمک به ارتش لبنان در صورت درخواست این کشور تاکید کرده اند اما ناظران معتقدند که باندهای سیاسی لبنانی مخالف محور مقاومت ضدصهیونیستی در این خصوص مانع تراشی کرده اند.

عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در ادامه بر ایستادگی همه لبنانی ها در یک صف واحد برای مقابله با تروریسم تکفیری که همه منطقه از جمله لبنان را تهدید می کند و اکنون بزرگترین خطر برای لبنان محسوب می شود، تاکید کرد.

الموسوی اظهارداشت که ارتش لبنان تاکنون وعده هایی توخالی دریافت کرده و برخی کشورهای مدعی حتی یک گلوله هم تحویل ارتش لبنان نداده اند.

عربستان سعودی از ابتدای سالجاری میلادی تاکنون وعده دو کمک 3 و یک میلیارد دلاری به ارتش لبنان ونیروهای امنینی آن داده است اما « نبیه بری» رییس مجلس لبنان تاکید کرده که ارتش لبنان تا این لحظه از محل این کمک ها هیچ سلاحی دریافت نکرده است.

روزنامه لبنانی السفیر اخیرا نوشت، نبیه بری در تماسی تلفنی با « سعد الحریری» رییس حزب جریان المستقبل که اکنون در عربستان بسر می برد، درباره سرنوشت کمک های وعده داده شده عربستان از وی سئوال کرد.

الموسوی با تاکید به اینکه لبنان همچنان در معرض خطر تروریسم تکفیری قرار دارد، خواستار آماده باش کامل برای جلوگیری از هرگونه تجاوز احتمالی به لبنان شد.

گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره از روز گذشته مرحله دوم از حمله خود به شهرک لبنانی عرسال در شمال شرق این کشور و نزدیک مرزهای سوریه را شروع کرده اند که تاکنون با ایستادگی نیروهای ارتش نتوانسته اند به اهداف خود دست یابند.

این گروه ها حدود 4 هفته قبل هم به شهرک عرسال حمله و به مدت 5 روز آن را اشغال کردند و ارتش لبنان سرانجام موفق شد با تقدیم شهدا و اسرا آنها را تا بلندی های شهرک عرسال مجبور به عقب نشینی کند.

در حالیکه همه ناظران منصف و بیشتر گروه های سیاسی و مردم لبنان بر هماهنگی بین ارتش ها و دولت های لبنان و سوریه برای نابودی گروه های تروریستی تکفیری اصراردارند و حتی می گویند آمریکا و غرب به این نتیجه رسیده است که برای ریشه کنی داعش با دولت سوریه هماهنگی و همکاری کند، چرا باندهای سیاسی ضد محور مقاومت صهیونیستی در این مسیر مانع تراشی می کنند

اکنون درمحافل مردمی و سیاسی لبنان این سئوال مطرح است که چرا برخی باندهای سیاسی مخالف محور مقاومت ضد صهیونیستی وتکفیری با گروه های تروریستی تکفیری همصدا شده و خواستار توقف مبارزه حزب الله با این گروه ها هستند.

حزب الله بارها تاکید کرده است که برای دفاع از لبنان و مردم آن و حمایت از محور مقاومت ضد صهیونیستی در خاک سوریه با تروریست های تکفیری می جنگد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها