سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا وارد جنگ با داعش شد/ حمله پهباد آمریکایی به مناطقی از موصل

بروز شده : ٣-٠۴-١٣٩٣, ١۴:٠٨    نسخه چاپی    
«جان کری» وزیر خارجه آمریکا دیروز وارد بغداد شد و با مقامات مسئول عراقی در باره تحولات اخیر این کشور گفت‌وگو کرد. کاخ سفید نیز اعلام کرد که بغداد به مستشاران نظامی آمریکا ضمانتهایی داده است.
یک هواپیمای بدون‌سرنشین آمریکایی ساختمان اطلاعات سابق عراق در موصل را که مقر «داعش» شده است، بمباران کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریة نیوز»، یک منبع آگاه در استان نینوا گفت: یک هواپیمای بدون سرنشین ساختمان اطلاعات سابق در شرق موصل را بمباران کرد.

بر اساس این گزارش، این هواپیما دو فروند موشک به سوی این ساختمان که در محله «المالیة» در شرق موصل قرار دارد و تعداد زیادی از عناصر گروه تروریستی داعش در آن مستقر بودند، شلیک کرد. اما هنوز شمار کشته‌های این حمله مشخص نیست.

عراق 15 روز است که شاهد تشدید حملات تروریستی و نفوذ داعش به مناطق مختلف است که این امر موجب شد «نوری المالکی» نیروهای امنیتی و ارتش خود را به حالت آماده‌باش در آورد نیروهای داوطلب سنی و شیعه نیز به صفوف نیروهای امنیتی عراق برای مبارزه با تروریست‌ها پیوستند و در حال مقاومت هستند. اما با این وجود مالکی از واشنگتن خواست که به توافقنامه امنیتی خود با بغداد پایبند باشد. در همین راستا نیز «جان کری» وزیر خارجه آمریکا دیروز وارد بغداد شد و با مقامات مسئول عراقی در باره تحولات اخیر این کشور گفت‌وگو کرد. کاخ سفید نیز اعلام کرد که بغداد به مستشاران نظامی آمریکا ضمانت هایی داده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۴-١٣٩٣, ١۴:٠٨

   

پر مبحث ترین ها