سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیام تبریک ظریف به سید حسن نصرالله

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ١٩:١٣    نسخه چاپی    
سربلندی و سرافرازی جنابعالی، رزمندگان مقاومت و ملت بزرگ لبنان را ازخداوند متعال مسالت می نمایم.
«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با ارسال پیامی، عید مقاومت و پیروزی و سالروز آزادسازی جنوب لبنان را به «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این پیام تصریح کرده است: حماسه تاریخی و فراموش نشدنی عقب نشینی ذلت بار اشغالگران صهیونیست از جنوب لبنان، یادآوری ایثار، فداکاری، مقاومت و اراده راسخ فرزندان دلاور لبنان و رزمندگان غیور مقاومت است.

در ادامه این پیام آمده است: اینجانب عید مقاومت و آزادسازی و سالروز این رخداد بزرگ را خدمت جنابعالی، رزمندگان مجاهد حزب الله و ملت بزرگ لبنان صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرده است: بدون شک این پیروزی بزرگ در سایه جانفشانی شهدای عزیز مقاومت، پایداری وصف ناپذیر ملت لبنان و مدیریت و رهبری بی نظیر جنابعالی و سایرمسئولان فهیم لبنان خلق گردید و نقطه عطفی را در تاریخ مبارزات ملت های مسلمان منطقه و آزادیخواه جهان رقم زد.

وزیر امور خارجه ایران در پایان اظهار داشته است: سربلندی و سرافرازی جنابعالی، رزمندگان مقاومت و ملت بزرگ لبنان را ازخداوند متعال مسالت می نمایم.
روز 25 ماه مه سال 2000 میلادی صهیونیست ها از خاک لبنان توسط نیروهای مقاومت این کشور اخراج و بخش های عظیمی از سرزمین های اشغالی لبنان آزاد شد و از 14 سال قبل تاکنون همزمان با این روز در لبنان به عنوان عید مقاومت و پیروزی جشن گرفته می شود.
فردا یکشنبه 4 خرداد مصادف با 25 ماه مه جشنی در شهر ˈبنت جبیلˈ برگزار می شود و دبیرکل حزب الله در آن سخنرانی خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ١٩:١٣

   

پر مبحث ترین ها