سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا: می خواهیم دوباره در مورد ایران به سعودی ها اطمینان دهیم

به گفته جان کربی، موضوع هماهنگی بیشتر «در زمینه دفاع هوایی و موشکی، امنیت دریایی، و دفاع سایبری» از محورهای جلسه پیش روی وزرای یادشده خواهد بود.
فرانس پرس نوشت: چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا هفته ی آینده به عربستان سعودی سفر می کند تا در مورد ایران و سوریه با مقامات این کشور گفتگو کند.

جان کربی، معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا، در یک نشست خبری گفت: «این سومین سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه طی ماه‌های اخیر است و هدف از آن پیشبرد راهبرد منطقه‌ای آمریکا در این منطقه است.»
وی افزود: «این سفر بخشی از تلاش‌های ما برای همکاری با هم‌پیمانان و شرکای خود در منطقه است تا از طریق این تلاش‌ها، در زمینه حل و فصل چالش‌های مشترک امنیتی به هماهنگی بیشتری دست پیدا کنیم.»

کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و به‌ویژه عربستان نسبت به توافق موقت هسته‌ای قدرت‌های غربی با ایران ابراز نگرانی می‌کنند و مقامات آمریکایی مدتی است که می‌کوشند از شدت این نگرانی بکاهند.

به گفته معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا، طی سفر هفته آینده وزیر دفاع آمریکا قرار است در عربستان سعودی با وزیران دفاع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دیدار و تبادل نظر کند.
چاک هیگل در سفری که ماه دسامبر سال گذشته به منطقه داشت پیشنهاد این دیدار را به وزرای یادشده داده بود.

به گزارش انتخاب، معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا تصریح کرد که «این دیدار به چاک هیگل فرصت می‌دهد تا بار دیگر بر تعهدات امنیتی ایالات متحده در منطقه تأکید کند».
به گفته جان کربی، این سفر «همچنین به چاک هیگل این فرصت را می‌دهد تا در مورد سیاست بی‌امان آمریکا در جلوگیری از دست یافتن ایران به سلاح هسته‌ای و جلوگیری از بی‌ثبات کردن بیشتر منطقه توسط ایران اطمینان داده و آن را تقویت کند».

به گفته جان کربی، موضوع هماهنگی بیشتر «در زمینه دفاع هوایی و موشکی، امنیت دریایی، و دفاع سایبری» از محورهای جلسه پیش روی وزرای یادشده خواهد بود.

چاک هیگل قرار است پس از این جلسه به اردن سفر کرده و در دیدار با همتای اردنی خود درخصوص جنگ داخلی سوریه بحث و تبادل نظر داشته باشد.
وزیر دفاع آمریکا در پایان سفر خود به منطقه به اسرائیل رفته و در دیدار با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، و وزیر دفاع این رژیم در مورد موضوعاتی چون تقویت دفاع موشکی اسرائیل گفت‌وگو خواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٣, ١٩:١١

   

پر مبحث ترین ها