سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اطیمنان روسیه به آمریکا: به اوکراین حمله نمی کنیم

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:١٢    نسخه چاپی    
این سخنگو افزود طرفین در این تماس تلفنی درباره مسائل گوناگون مربوط به اوضاع در اوکراین مذاکره کردند و طی آن هیگل از همتای روس خود خواست اهداف و مقاصد روسیه را در شرق اوکراین مشخص کند.
وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) دوشنبه اعلام کرد روسیه به امریکا اطمینان داده است که به اوکراین حمله نخواهد کرد.
دریاسالار «جان کربی» سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد «چاک هیگل» وزیر دفاع دوشنبه با «سرگئی شویگو » همتای روس خود تلفنی گفتگو کرد و وی (شویگو) در این گفتگو به وی اطمینان داد که نیروهای روسی به اوکراین حمله نخواهند کرد.

این سخنگو افزود طرفین در این تماس تلفنی درباره مسائل گوناگون مربوط به اوضاع در اوکراین مذاکره کردند و طی آن هیگل از همتای روس خود خواست اهداف و مقاصد روسیه را در شرق اوکراین مشخص کند.
دریاسالار کربی همچنین گفت: «هیگل خواستار توقف نفوذ بی ثبات کننده روسیه در خاک اوکراین شد و هشدار داد ادامه تجاوزات باعث انزوای هرچه بیشتر روسیه و در نتیجه فشارهای بیشتر دیپلماتیک و اقتصادی علیه مسکو خواهد شد.»

وزیر دفاع امریکا در ادامه با تأکید بر خطرناک بودن اوضاع ، خواستار یافتن روشی مسئولانه برای رهایی از این اوضاع شد. وی همچنین افزود اوکراین باید در گفتگوهای دموکراتیک حضورداشته باشد.
چاک هیگل همچنین کمک مسکو را برای آزادی هفت تن از ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا که اکنون در شرق اوکراین نگهداری می شوند ، خواستار شد.
هفت تن از ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا جمعه توسط مخالفان دولت غربگرای اوکراین در شهر «اسلاویانسک» در شرق اوکراین بازداشت شدند. طرفداران روسیه این افراد را «اسیر جنگی» قلمداد کرده و شرط آزادی آنها را ، آزادسازی افرادی قرار داده اند که بدست مسئولان اوکراینی بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، در همین حال مسکو اعلام کرد شویگو نیز درخلال گفتگوی تلفنی با هیگل، از امریکا خواست لحن خود را درباره بحران اوکراین آرام کند.
همچنین «ویلیام هیگ» وزیر امور خارجه انگلیس نیز دوشنبه اعلام کرد هفته آینده به نشانه حمایت از کیف و دیگر دولت های طرفدار اتحادیه اروپا ، به اوکراین سفر و در ادامه از دو کشور گرجستان و مولداوی نیز بازدید خواهد کرد.
اعلام این خبر درحالی است که امریکا و اتحادیه اروپا فشارهای تازه ای را علیه مسکو آغاز کرده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:١٢

   

پر مبحث ترین ها