سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش‌های جهانی به نتایج همه‌پرسی مصر

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، روز شنبه اندکی بعد از پاسخ مثبت مردم مصر به قانونی اساسی این کشور در همه پرسی، از قاهره خواست حقوق و آزادی های مقرر در قانونی اساسی جدید را اجرا کند.
روز گذشته نتایج همه پرسی قانون اساسی مصر در حالی منتشر شد که برخی کشورها از آن استقبال کردند. کمیته عالی انتخابات مصر ضمن اعلام نتیجه نهایی قانون اساسی جدید مصر تاکید کرد که همه پرسی قانون اساسی جدید مصر با موفقیت برگزار شد.
به گزارش واحد مرکزی خبر کمیته عالی انتخابات در نشست خبری میزان در قاهره مشارکت در همه پرسی قانون اساسی جدید مصر را 38/6 درصد اعلام کرد. گفته می شود بیش از 20 میلیون نفر در همه پرسی قانون اساسی این کشور شرکت کردند.
فرانسه روز شنبه از رأی مثبت مردم مصر به قانون اساسی جدید این کشور در همه پرسی استقبال کرد.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، روز شنبه اندکی بعد از پاسخ مثبت مردم مصر به قانونی اساسی این کشور در همه پرسی، از قاهره خواست حقوق و آزادی های مقرر در قانونی اساسی جدید را اجرا کند.
وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد « در حالی که انتقال سیاسی در مصر در جریان است، آمریکا به دولت موقت مصر فشار می آورد تا حقوق و آزادی هایی را که در قانون اساسی به سود مردم مصر تضمین شده است، به طور کامل اجرا و به طرف آشتی ملی حرکت کند ».

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه نیز اعلام کرد « تصویب قانون اساسی جدید نشانگر مرحله مهمی است در جهت استقرار نهادهای دمکراتیک و مدنی در مصر و تضمین آزادی های اساسی در این کشور ».
پادشاه عربستان شنبه شب نتیجه همه پرسی درباره پیش نویس قانون اساسی جدید مصر را به عدلی منصور رییس جمهور موقت این کشور تبریک گفت.
ملک عبدالله در پیام تبریکی که شنبه شب برای منصور فرستاد و خبرگزاری رسمی عربستان محتوای آن را منتشر کرد گفت: « همه پرسی که به تازگی در مصر برگزار شد وحدت و همدلی مردم مصر را نشان داد و نتیجه همه پرسی نیز بیان کننده خواسته واقعی مصری ها در فضایی آزاد است.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١٠-١٣٩٢, ٠٩:٢١

   

پر مبحث ترین ها