سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سوریه: عربستان بدترین دشمن ماست

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٢, ١٠:۵٨    نسخه چاپی    
همه آنهایی که از گروه‌های تروریست حمایت می‌کردند، اکنون به اشتباه بزرگ خود پی برده‌اند. فقط عربستان سعودی‌ست که حمایت کامل خود را از گروه‌های تروریستی و القاعده اعلام می‌کند
انتخاب: سوریه اعلام کرد که این کشور، عربستان سعودی را به دلیل نابود کردن سوریه با حمایت از جهادیست‌ها و شورشیان این .کشور، از این پس بدترین دشمن خود می‌داند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ؛ «فیصل مقداد»، وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد که دولت عربستان سعوی سیاستی را برای نابودکردن برنامه‌ریزی شده سوریه دنبال می‌کند.

این درحالی است که به گفته وی برخی کشورها که در ابتدا از شورشیان سوری حمایت می‌کردند؛ اکنون موضع خود را تغییر داده و اصلاح کرده‌اند.
وزیر امور خارجه سوریه در ادامه به دیدار محرمانه نماینده قطر با «حسن نصرالله»، رهبر حزب الله لبنان اشاره کرد و افزود: « همه آنهایی که از گروه‌های تروریست حمایت می‌کردند، اکنون به اشتباه بزرگ خود پی برده‌اند. فقط عربستان سعودی‌ست که حمایت کامل خود را از گروه‌های تروریستی و القاعده اعلام می‌کند.»

فیصل مقداد همچنین تاکید کرد: «اگر جهان نمی‌خواهد یازده سپتامبر دیگری تکرار شود؛ باید این کشورها را هم در لیست تروریست‌ها قرار دهد.»

هفته گذشته نیز وزارت امور خارجه سوریه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا حمایت عربستان از تروریستها را محکوم کند و «اقدامات لازم را برای پایان دادن به اعمال بی‌ سابقه رژیم سعودی که از تروریسم افراطی وابسته به القاعده حمایت می‌کند ، انجام دهد .»

سوریه همچنین اعلام کرده بود که عربستان سعودی نه تنها سلاح و کمک مالی برای شورشیان ارسال می‌کند، بلکه «تروریستها» را برای کشتار مردم سوریه هم بسیج می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٢, ١٠:۵٨

   

پر مبحث ترین ها